Jezus dał się uwielbić Warszawie!

Jezus dał się uwielbić Warszawie!

4 kwietnia, 2014 Wyłącz przez mateo

_DSC0192W czwartkowy wieczór, po całodziennym trudzie, Warszawa uwielbiała Jezusa. O 20.30 w kościele Najświętszego Zbawiciela kilkaset osób z całego miasta wspólnie trwało na modlitwie. Ponad 30 muzyków z różnych wspólnot warszawskich razem zagrało i wyśpiewało chwałę Bogu.

 

Bezpośrednio przed uwielbieniem przeprowadzona została akcja ewangelizacyjna na PW i UW – wolontariusze rozdali ponad 2000 zaproszeń wśród studentów, co było okazją do wielu rozmów o wierze.

 

Wyjątkowość wydarzenia można opisać jednym słowem – jedność. Dzięki dobrej woli wielu osób, udało się zebrać kilkudziesięciu muzyków z różnych wspólnot warszawskich (m.in. z duszpasterstwa św. Anny, Back Home Warsaw, Jeshua z Łomianek, Wody Życia i innych), by wspólnie grać i śpiewać na chwałę Bożą. W efekcie poza mocną częścią chóralną, w zespole pojawiła się też m.in. perkusja, saksofon, skrzypce. Inicjatorzy akcji – Ewangelizacyjny Projekt Artystyczny nie spodziewali się aż tak wielkiego odzewu.

 

“Uwielbienie Warszawy było jednym z tych wydarzeń, które pokazują siłę jedności.Był to czas działania Pana Jezusa. To On był najważniejszy. Wierzę, że Uwielbienie Warszawy wyda dobre owoce. Właściwie już wydało.Gdy ludzie wspólnie wychwalają Boga, otwierają swoje serca na Niego, to zmienia się życie, cała rzeczywistość. Zło nie ma dostępu” – mówił Michał Guzek z Chrześcijańskiego Grania (współorganizator Uwielbienia).

 

W czasie uwielbienia pojawił się gość – niespodzianka. Świadectwo wiary dał Darek Malejonek, lider zespołu Maleo Reggae Rockers. Powiedział, że codziennie otrzymuje potwierdzenia, że Bóg jest i bardzo nas kocha. I, że nie da się żyć z tą świadomością, nie mówiąc o tym.
“Bo jeśli masz lekarstwo na raka, to przecież nie schowasz go do kieszeni i zachowasz tylko dla siebie?” – pytał retorycznie.

 

Spotkanie u Zbawiciela było częścią XX Targów Wydawców Katolickich, które w dniach 3 – 6 kwietnia 2014 odbywają się pod Arkadami Kubickiego.

 

Partnerami wydarzenia były: Stowarzyszenie Wydawców Katolickich (www.swk.pl), Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce (www.dobremiejsce.org), Chrześcijańskie Granie – sklep i serwis z muzyką (www.chrzescijanskiegranie.pl)
Patroni medialni: deon.pl, profeto.pl, Biznes – Music, Radio Warszawa