20 lecie zespołu DEUS MEUS!

20 lecie zespołu DEUS MEUS!

15 kwietnia, 2014 Wyłącz przez m.guzek

deus meusW tym roku  DEUS MEUS obchodzi jubileusz 20-lecia istnienia. Na jesieni planowana jest jubileuszowa trasa koncertowa, na którą zespół przygotuje zupełnie nowe wersje znanych już piosenek. Pojawić się mają również nowe utwory. Trasa rozpocznie się w październiku w Szczecinie, gdzie planowany jest udział m.in. Mietka Szcześniaka i wokalistów, którzy pojawili się w zespole przez 20 lat działalności.

 

Płyty DEUS MEUS kupisz na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

 

Deus Meus usłyszymy jednak wcześniej.”Już 26 kwietnia poprowadzimy czuwanie modlitewne „Do Źródła” z okazji kanonizacji Jana Pawła II. Czuwanie odbędzie się na pl. Piłsudskiego w Warszawie. Zespołowi towarzyszyć będzie orkiestra oraz chór wspólnot warszawskich (około 100 osób). Dzień później w Świętochłowicach koncert DEUS MEUS JANOWI PAWŁOWI WIELKIEMU – koncert dziękczynny.Już 1 maja bierzemy udział w koncercie “Bądź jak Jezus” w Mysłowicach. Ponadto 19 czerwca w Otwocku poprowadzimy koncert uwielbienia z okazji „Bożego Ciała” a już 20 czerwca we Wrocławiu zagramy koncert w ramach „Nocy Kościołów”. Ponadto koncerty wspólnie z New Life M w Szczecinku i Piastowie oraz koncert w Łodzi 8 czerwca.” – zapowiada Michał Starkiewicz z Deus Meus.

 

 

DEUS MEUS to zespół, którego początki sięgają 1994 roku. Od początku swojego istnienia zespół podkreśla swoje szczecińskie pochodzenie i korzenie, choć wszystko zaczęło się w Ludźmierzu na warsztatach muzyków–chrześcijan. Grupa studentów ze Szczecina pod  przywództwem dominikanina o. Andrzeja Bujnowskiego stworzyła jeden z pierwszych profesjonalnych zespo-łów grających muzykę chrześcijańską. Nikt nie spodziewał się, że owocem tego spotkania będzie nagranie płyty „Hej, Jezu!” (1995) („Listowe piosenki 2”), zawiązanie się zespołu, który istnieje i działa już 20 lat. W roku następnym (1996) DEUS MEUS wydał płytę z pieśniami wielkopostnymi „Słońce nagle zgasło”. Kolejne lata przyniosły nowe płyty: “Jezus zwyciężył” (1997; z grupą Oweyo), “Mój Jezus” (1997), “Chwała Barankowi” (1998), „Jahwe” (2002), „Trasa” (2006; płyta, która jest zapisem trasy koncertowej z okazji 10–lecia istnienia DEUS MEUS) oraz „Otwórz się niebo” (2009; płyta z pieśniami adwentowymi). W roku 2012 zespół wydał kolejną płytę „Wniebowianki”, gdzie próbuje połączyć współczesne brzmienia i muzykę uwielbienia z polską muzyką tradycyjną, słowiańską melodyką i tradycyjnymi instrumentami.  Kilka utworów z płyty „Wniebowianki” znalazło się na dodatku do „Gościa Niedzielnego”.

 

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=2ajeZ3hTPWo[/youtube]