Subiektywne. Osobiste. TOP1 roku 2013 – Łukasz Sośniak

9 lutego, 2014 Wyłącz przez mateo

top1_banner_gospelbox_lukaszNasze podsumowania trwają. Chcemy poznać bardziej. Może mniej, ale lepiej. Dlatego kolejne osoby opowiedziały nam o piosence roku 2013. Takiej ULUBIONEJ, NAJLEPSZEJ i TKWIĄCEJ najbardziej w głowie i sercu. Tym razem dziennikarskie subiektywne, osobiste TOP1 wg. Łukasza Sośniaka z Gospelbox.pl.

 

A co wybrał Łukasz?

“Różne były próby rozwinięcia słynnego skrótu CHWDP, ale Hiob pobił wszystkich. Moją piosenką roku jest zdecydowanie kawałek pod tym właśnie tytułem z ostatniej płyty Hioba „Styl Południowo-Wschodni”. Jest na tym krążku kilka poważniejszych numerów, ale za ten Tomek dostaje ode mnie Oskara. Zawsze ceniłem w tekstach piosenek koncept i humor. W tym przypadku mamy i jedno i drugie.”

 

Zobacz co jeszcze napisał…

 

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lHrXDZnnZbE[/youtube] Hiob – CHWDP (live)

 

“Płyta generalnie opowiada o bardzo smutnej, tragicznej historii. Odeszło dziecko, skarb rodziców. Pozostało złamane serce. Narodził się Hiob. Towarzyszyło temu cierpienie i sprzeciw. Dlatego właśnie krążek jest taki poruszający – ponieważ jest szczery do bólu (i to dosłownie).

 

Jednak wielki szacunek dla Hioba za optymizm, który otrzymał od Pana! Nadzieja która w nim jest zaraża wszystkich dookoła. Płyta Tomka jest odzwierciedleniem jego osobowości. Jest szczera, pełna bólu, ale jednocześnie nadziei i radości oraz – co też dla niego charakterystyczne – poczucia humoru. Wielki szacun Tomek! Czekam z niecierpliwością na kolejną płytę!”

 

 – lubi radio, pstrykanie fotek, dalekie wyjazdy i dobre papu. Interesuje się literaturą i mediami oraz spokojnym, niczym niezakłóconym snem. Do szczęścia potrzebuje świeżego powietrza i kiełbasy jałowcowej. Prowadzi audycję Gospel Box, emitowaną na antenie radia Częstochowa oraz innych rozgłośni. Do tego redaguje serwis gospelbox.pl oraz od 2 lat prowadzi Koncert Debiuty.

 

HIOB został Ambasadorem Debiutów 2014 – poczytajcie gdzie zagra!

 

 

 

Do zobaczenia! Już wkrótce na Chrześcijańskim Graniu znajdziecie kolejny TOP1.