KONCERT DEBIUTY 2014 – PROGRAM!

24 lutego, 2014 Wyłącz przez m.guzek

plakat_Debiuty2014_official_www2 marca 2014 w Dobrym Miejscu na warszawskich Bielanach odbędzie się IV edycja koncertu Debiuty im. Moniki Brzozy. W tym roku podczas Debiutów wystąpią: 33, ALBO I NIE, ACOUSTIC PRAISE oraz MOCNI W WIERZE.Gwiazdą koncertu będzie DEBIUT 2013 – zespół KANAAN.Po raz pierwszy Debiuty będą  transmitowane poprzez telewizję internetową DOBRE MEDIA.

 

 

Oficjalny program KONCERTU DEBIUTY 2014:

 

11.00 – Msza Święta z udziałem zespołów. Kościół Pokamedulski, ul.Dewajtis 5, Warszawa
16.10 – 17.00 – studio festiwalowe – transmisja przez RDN Małopolska,RDN Nowy Sącz, Radio Warszawa.

 

17.00 – Koncert Debiuty : część konkursowa
– 33
– Acoustic Praise
– Albo i Nie
– Mocni w Wierze

 

20.00 – koncert zespołu Kanaan (Debiut 2013)

20.10 – 21.00 – studio festiwalowe – transmisja przez RDN Małopolska,RDN Nowy Sącz, Radio Warszawa.

 

Uwaga! Program koncertu Debiuty może uleć zmianie.

 

 

Jak co roku przyznane zostaną 2 nagrody: jury i publiczności. W poprzednich edycjach nie zawsze te głosy były zgodne, więc może być ciekawie. W  tym roku zaprosiliśmy:
Marcina Jakimowicza – dziennikarza Gościa Niedzielnego, autora wielu książek, w tym bestselleru „Radykalni”, od lat związanego ze środowiskiem muzyków chrześcijańskich.
Kasię Goszcz – wokalistkę, trenera głosu i nauczyciela emisji głosu oraz śpiewu, logopedę, dziennikarkę Radia Warszawa.
Darka Ciszewskiego – dziennikarza Radia Fiat, współautora największej listy muzyki chrześcijańskiej „Muzyczne Dary”. Współpracował także z PR1 Polskiego Radia.
Zwycięzcy otrzymają następujące nagrody:

 

NAGRODA PUBLICZNOŚCI – 1000zł  od x. Bogusława Jankowskiego (Dyrektora Dobrego Miejsca) – głosowanie sms
NAGRODA JURY – to sesja foto + promocja (Gospelbox.pl), spot reklamowy w RDN Małopolska oraz  własne stoisko promocyjne na Targach Wydawców Katolickich.
ZDOBĄDŹ ZAPROSZENIE: www.koncertdebiuty.pl

 

Laureatami poprzednich edycji były zespoły: Love Story, Anielsi, StronaB oraz Kanaan.Z twórczością zespołów, które zagrały na Debiutach można zapoznać się kupując płytę DEBIUTY VOL.1.

 

Sponsorzy: Tolle.pl, Biuro Pielgrzymkowe HOLY LAND
Mecenasi koncertu: Michał Kondrat, Parafia Bł. E. Detkensa Kościół Pokamedulski, Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP, Parafia św.Zygmunta.
Organizatorami koncertu są: Chrześcijańskie Granie (www.chrzescijanskiegranie.pl), Dobre Miejsce (www.dobremiejsce.org) oraz Fundacja Misyjna Salvatti.pl (www.salvatti.pl).
Patroni medialni: Radio Warszawa, Lista z Mocą, Muzyczne Dary, GospelBox, Bosko.pl, Kdm.pl, Profeto.pl, Gość Niedzielny, Biznes Music, RDN Małopolska, Radio Niepokalanów.

 

ZESPOŁY – KONKURS:

 

33

Powstały w 2007 roku zespół „33” tworzą muzycy od lat zaangażowani w ważne inicjatywy chrześcijańskiej sceny muzycznej w Polsce (m.in. Na Fali Wielbienia). Artyści „33” są dobrze znani publiczności z uczestnictwa w takich projektach jak TGD, Gospel Joy, Pinokio Brothers, Lumen czy Bogu Jedynemu Chwała (Poldek Twardowski).

We wrześniu 2013r. ukazała się płyta zatytułowana: „Jezus Królem Chwały”, na której słychać przeróżne muzyczne inspiracje. Pojawiają się motywy, które wzruszają, podnoszą, dają siłę i chęć do działania. Treść i muzyka niekiedy prowadzi ku zatrzymaniu i trwaniu w uwielbieniu, a czasem z ogromną radością każe wykrzyczeć o Chwale Pańskiej.

 

ACOUSTIC PRAISE

Prehistoria zespołu sięga roku 2000 i podąża aż do Płocka…, a co dzisiaj piszą o sobie?
„Zdajemy sobie sprawę, że i bez nas rynek muzyczny obfituje w coraz to nowsze projekty i przedsięwzięcia. Muzyka religijna nie stanowi tu żadnego wyjątku – i bardzo dobrze.Charakter naszych utworów być może nie do końca mieści się w ramach muzyki liturgicznej. Zawsze jednak staraliśmy się spełniać postawione sobie zadanie – służba i animacja podczas mszy świętych, rekolekcji, skupień.”W roku 2013 ukazała się ich płyta „Bosko” w całości poświęcona św. Janowi Bosko.

 

ALBO I NIE
„To nie jest zwykły zespół. Rzadko spóźnia się na próby. Lubi popijać herbatę malinową z kilkoma łyżeczkami cukru w trakcie pracy, modli się przed próbą i wcale nie po to, by się nie pozabijać. Twierdzi, że gra muzykę, ale nie jest w stanie powiedzieć jaką. Na koncertach nie skacze, ale dużo się śmieje.” – tak piszą na swojej stronie.

Mają już na swoim koncie kilka nagród m.in. I miejsce na Festiwalu Piosenki Artystów Wrażliwych w Chorzowie, I miejsce na festiwalu Złote Tłoki w Katowicach czy I miejsce na festiwalu „Słuchaj i patrz” w Krakowie. W 2013 roku zespół wydał debiutancką płytę pt. „Tak”.

 

MOCNI W WIERZE
Od 2009 r. przygotowują koncerty – widowiska multimedialne, którym towarzyszą liczne efekty dźwiękowe i wizualne. Wykorzystując nowe technologie, chcą aby ich przesłanie było równie atrakcyjne co dobre.

Ich koncerty to: około trzydziestoosobowy chór, 20 muzyków z Olsztyna i całej Polski (m.in. sekcja smyczkowa „Absolwent”; poruszająca muzyka na żywo z różnych stylów (m.in. rock, pop, gospel, reggae) – utwory w autorskich aranżacjach;pełna obsługa techniczna, porównywalna z koncertami największych polskich gwiazd sceny muzycznej (dźwięk, wizja, światło); około 50 osób zaangażowanych w organizację, logistykę i promocję koncertu.

 

GWIAZDA KONCERTU – KANAAN (DEBIUT 2013)

Kanaan to kalejdoskop talentów i osobowości muzycznych, grających we wszystkich muzycznych kolorach świata…Muzycy współpracujący z liderem Kanaanu – Kubą Kornackim, to grono znanych osobowości muzycznych z wieloletnim doświadczeniem, biorących udział w wielu różnych projektach. Są to między innymi: Maciej Afanasjew -aranżacje, skrzypce, Grzegorz Nadolny – kontrabas, gitary basowe, Cezary Paciorek – akordeon, instrumenty klawiszowe, Szymon Damięcki – gitary akustyczne, elektroakustyczne i solowe, Waldemar Franczyk – instrumenty perkusyjne i wielu innych.
Zespół w 2013 wydał swój pierwszy profesjonalny longplay pt TATO. Autorem tekstów i muzyki jest Kuba Kornacki, który również śpiewa. Z Kubą współtworzy i śpiewa żona Małgosia.