ROK 2013 okiem Chrześcijańskiego Grania – PODSUMOWANIE

28 grudnia, 2013 Wyłącz przez m.guzek

chrzescijanskie-granie-logotyp23Mija rok 2013. Przełom roku, to czas na podsumowania. Dla sklepu i serwisu chrzescijanskiegranie.pl był to rok przełomowy i obfity w różne wydarzenia. Wśród najważniejszych należy wymienić wydanie płyty Debiuty vol. 1, organizacja koncertu Debiuty oraz Festivalu Chrześcijańskie Granie. Do rozwoju serwisu przyczyniły się również przeprowadzka sklepu stacjonarnego oraz powiększenie załogi Chrześcijańskiego Grania.

 

Sklep Chrześcijańskie Granie istnieje od 7 lat przy Dewajtis 3, dzięki osobie ks. Bogusława Jankowskiego – dyrektora Dobrego Miejsca. W tym roku wraz z Dobrym Miejscem udało się zorganizować  koncerty, spotkania oraz pokazy filmowe. Do najciekawszych należały: koncert 2 Tm2,3 (marzec); Koncert Debiuty, koncert Love Story na rzecz Radia Warszawa (kwiecień), Festival Chrześcijańskie Granie (październik), koncert Antoniny Krzysztoń – jubileusz, kiermasz świąteczny,  pokazy filmów m.in.: Cristiada, Jak pokonać szatana, Home Run oraz wiele innych. Za wspaniałą współpracę i bardzo duże zaangażowanie dziękujemy Marcinowi Królakowi z Dobrego Miejsca.

 

Najważniejsze z naszego punktu widzenia były dwa wydarzenia – Koncert Debiuty oraz Festival Chrześcijańskie Granie. Najpełniej wyrażają one naszą misję – promować to co dobre w muzyce i dawać szansę debiutantom na rozwój.

 

debiuty 2013 plakatungoDebiuty 2013 były wyjątkowe ze względu na wydanie płyty podsumowującej 3 lata istnienia Koncertu (Debiuty vol.1) oraz przyjęcie jako patronki śp. Moniki Brzozy – ewangelizatorki, twórczyni portalu jezus.waw.pl. W tym roku zarówno nagrodę publiczności oraz jury zdobył zespół Kanaan. Odbyły się one jak zwykle w murach Dobrego Miejsca, które od początku nas wspierało w organizacji tego wydarzenia.

 
 
 
 
 
 

FESTIVAL CHGFestival Chrześcijańskie Granie był natomiast poligonem doświadczalnym w organizacji dużego wydarzenia – stał się największym festiwalem muzyki chrześcijańskiej w Stolicy! Po raz pierwszy wyszliśmy poza mury Dobrego Miejsca i całość odbyła się 5 października w Amfiteatrze na warszawskiej Woli.  Zagrało aż 7 zespołów: magda.lena frączek, PANdamusic, Hiob, Porozumienie, StronaB, Kanaan, Twoje Niebo. Podczas ponad 7 godzin muzycznej uczty były też chwile szczególne – Hiob obchodził 33 urodziny, co nie mogło obyć się bez tortu i radosnego 100-lat od publiczności. Przedtem nastąpiła premiera live nowego singla – “33 kroki”!

Rozdaliśmy też nagrody muzyczne roku 2013 – Złote Krążki.

 

Powędrowały one do:

1. Złoty Krążek publiczności – Twoje Niebo

2. Złoty Krążek za najlepiej sprzedającą się płytę w Chrześcijańskim Graniu – Magda Frączek za krążek “Talitha kum” (nagrany wraz z Love Story).

3. Złoty Krążek dla Debiutu 2013 odebrał Kanaan.

 

W 2013 objęliśmy patronat medialny nad płytami: Pandamusic “Tam Tam”, New Life M.  “Światło Życie”, New Life M. “Tylko Ty i ja”, Arkadio “Rób co kochasz”, Porozumienie “Veryfikacja”, Hiob “Styl Południowo-Wschodni”, Kanaan “Tato”, 33 “Jezus królem Chwały”, Julia i Grzegorz Kopala “Światełko z Betlejem”, Genezareth “Wracaj” , Wieczny “7/7”.

 

Patronat medialny Chrześcijańskiego Grania sprawowaliśmy również nad Festiwalami: Nadzieja, Hosanna, Praski Festiwal, Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej. Wieczór Chwały oraz koncert Droga Wiary na zakończenie Roku Wiary w Przemyślu. Promowaliśmy również: cykl spotkań Otwórz Oczy, Tydzień dla Życia, Walentynki 2013, Jerycho Różańcowe, spotkania organizowane przez Fundację Salvatti.pl, akcję “40 faktów,40 dni, 40 kroków”

 

Po raz pierwszy wzięliśmy udział  w Marszu dla Życia i Rodziny w Warszawie oraz Targach Wydawców Katolickich. 14 kwietnia na Targach odbyła się prapremiera płyty Debiuty vol.1. Na albumie znalazła  się składanka 11 najciekawszych piosenek młodych zespołów grających muzykę chrześcijańską. Zadebiutowaliśmy również rekolekcjami adwentowymi (we współpracy z serwisem profeto.pl) oraz tekstami Stopera Adwentowego – przygotowanymi przez Karola Brejnaka.

 

Przez cały rok owocnie układała się współpraca z mediami. Chrześcijańskie Granie sprawuje patronat medialny nad “Listą z Mocą” – pierwszą, która promuje zespoły debiutanckie. O działalności Chrześcijańskiego Grania pisały m.in Niedziela, Gość Niedzielny, Fronda, Bosko.pl, Gospelbox, Gazeta Polska Codziennie, Wnas.pl, Duchowy.pl, Idziemy, Ingod, Profeto.pl, Katolik.pl, Kdm.pl, Opoka.org.pl, Franciszkanska3.pl czy Biznes Music. Znaleźliśmy się również w programach Radia Maryja oraz w Tv Trwam. Aż 3 krotnie odwiedzaliśmy audycję Muzyczne Rozmowy w Polskim Radiu Pr3. Telefonicznie łączyliśmy się również z GospelBoxem oraz listą Muzyczne Dary. Szczególne podziękowania kierujemy dla Radia Warszawa, które wspiera promocyjne wszystkie  koncerty (w tym szczególnie: Koncert Debiuty oraz Festival Chrześcijańskie Granie).

 

Dziękujemy Wszystkim, którzy wspierali nas w tym roku zarówno duchowo, jak i materialnie. Szczególnie bardzo duże wyrazy wdzięczności kierujemy do całej ekipy Debiuty Team oraz odwiedzających i kupujących w sklepie Chrześcijańskie Granie.

Nowy Rok już teraz zapowiada się ciekawie – nadchodzą dobre zmiany, ale o tym jeszcze nie czas pisać. Bądźcie czujni – będziemy informować Was na bieżąco.