Jasna Góra: Czuwanie w intencji misji

25 marca, 2013 Wyłącz przez m.guzek

Zelatorów i uczestników akcji „Róże różańcowe – zobacz jak to działa” Przyjaciół i Dobrodziejów Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl oraz wszystkich zaangażowanych w misje – serdecznie zapraszamy do Częstochowy, gdzie odbędzie się nocne czuwanie modlitewne w intencji misji. Patronat nad akcją objął sklep Chrześcijańskie Granie.

 

Misyjne czuwanie Fundacji Salvatti.pl rozpocznie się 13 kwietnia około godz. 12:30 obiadem, a zakończy 14 kwietnia o godz. 10:00 nabożeństwem rozsyłającym. Spotkania odbywać się będą w Dolinie Miłosierdzia Bożego (Parafia Księży Pallotynów przy ul. Kordeckiego 49) i na Jasnej Górze. Oprócz nabożeństw, nocnego czuwania i zwiedzania Jasnej Góry z przewodnikiem – Pallotyni zapraszają na konferencje oraz warsztaty. Nowością są warsztaty medialne, które mają pomóc uczestnikom zdobyć wiedzę, jak wypromować wydarzenie katolickie w swoim środowisku, a wszystko na podstawie akcji facebookowej „Róże różańcowe – zobacz jak to działa”.
Chcemy spotkać się z tymi, którym na co dzień bliska jest idea misji i ich wspierania. Przed obrazem Matki Bożej chcemy podziękować za wszystkich, którzy zaangażowali się w dzieła Fundacji Salvatti.pl, a także za kolejny rok wspólnej pracy  i prosić o dalsze błogosławieństwo nad dziełami misyjnymi i Pallotynami, którzy na misje wyjeżdżają – mówi ks. Jerzy Limanówka, prezes Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl. Księża Pallotyni pracują w Afryce: Rwanda, D.R. Konga, Wybrzeże Kości Słoniowej: Ameryka Południowa: Brazylia, Meksyk, Kolumbia, Wenezuela, Barbados; Azja: Korea Południowa, Papua Nowa Gwinea.

 

Pallotyni w ostatnim czasie zaangażowali się w budowę ośrodka rekolekcyjnego w Kigali, utrzymanie domu dzieci ulicy w Bello (Kolumbia), wsparcie wydawania miesięcznika HOBE w Rwandzie, otwarcie nowej placówki na wyspie St. Lucia koło Barbadosu. W najbliższym czasie przewidziane jest wsparcie budowy domu formacyjnego na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Każdego, kto chciałby nas w tym dziele wspomóc, zapraszamy na stronę www.salvatti.pl, gdzie w dziale: kontakt znajdują się wszystkie dane potrzebne do wykonania przelewu.

Obiecujemy modlitwę w Państwa intencjach. Każdy, kto chciałby, żebyśmy przedstawili jego prośbę w czasie Mszy  Świętej przed obrazem Jasnogórskiej Pani – proszony jest o przesłanie maila na adres: salvatti@salvatti.pl w tytule wpisując: intencja – dodaje Pallotyn.