Różaniec – to Twoja broń.30 dzień akcji!

7 listopada, 2012 Wyłącz przez m.guzek

7 listopada to dla niektórych rocznica rewolucji październikowej, a dla nas? To 30 dzień akcji “Róże różańcowe – zobacz jak to działa”. Z jakim skutkiem? Ponad 1200 fanów na Facebooku, prawie 200 osób deklarujących modlitwę na różańcu i 21 propagujących różaniec, a zgłoszeń ciągle przybywa – tak o akcji różańcowej pisze Kasia Matusz z Fundacji Salvatti.pl

 

Patronat nad akcją objął serwis www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Jak to się stało?

Akcja Fundacji Salvatti.pl to pomysł na wspieranie misji modlitewnie i finansowo. Zachęcamy, by wspierać misje kupując różańce, które przygotowaliśmy na tę akcję. Oczywiście przyjmujemy też inne wpłaty na konto Salvatti.pl – Bank PEKAO SA nr 44 1240 1095 1111 0010 3468 8020 – dodaje z uśmiechem ks. Jerzy Limanówka, inicjator akcji. Z pewnością zrobimy z tego dobry użytek. Teraz ruszamy z akcją mikołajkową – chcemy wspierać walkę z analfabetyzmem w Rwandzie. Projekt nosi nazwę Hobe. Wróćmy jednak do naszych Róż – październik to początek tej akcji i cieszymy się, że młodzi zainteresowali się tym projektem i chcą wspierać misje. Wszystko nie obyłoby się bez wsparcia prasy, radia, telewizji i portali internetowych – bardzo wszystkim dziękujemy – dodaje Pallotyn.

 


Zelatorzy

Kasia i Asia to niekwestionowane liderki w tworzeniu róż różańcowych. Zapytane o przepis na sukces odpowiadają: po pierwsze modlitwa, po drugie bezgraniczne zawierzenie Niepokalanej – siebie samych i powstających Róż, po trzecie wzajemna współpraca – i tak oto powstaje już 6 Róża – deklaruje Kasia.

Zmotywowani

Młodzi skupieni wokół projektu “Róże różańcowe – zobacz jak to działa” chcą się angażować. Oprócz tworzenia Róż przysyłają zdjęcia, sami publikują i polecają akcję znajomym. Przeszkodą nie jest też odległość. Nasi użytkownicy mieszkają w różnych rejonach Polski, ale też i zagranicy w Czechach, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych czy Francji. I wymyślają nowe hasła, nasze serca zdobyło ostatnio “Róże Różańcowe – Życie Bosko Hardcorowe!” nawiązujące do jednego z plakatów akcji – mówi Katarzyna Matusz, rzeczniczka akcji. W ostatnim czasie przybył nam też nowy fotograf – Paweł z Zielonej Góry, a kilku Zelatorów stało się także administratorami portalu i prężnie tam działają! Papieska intencja misyjna na listopad brzmi tak: aby Kościół pielgrzymujący na ziemi był promiennym światłem narodów.
Zapraszamy na profil róż: www.facebook.com/rozerozancowe

Patronat medialny sprawują: Radio Warszawa, Radio Niepokalanów, Radio Podlasie, Radio Er, Radio Via, Radio Głos, Radio Ain Karim, Radio RDN Małopolska, Radio RDN Nowy Sącz, Radio Victoria, Katolickie Radio Zamość, Polskie Radio Lwów, Podlasie24.pl, Naszdziennik.pl, Deon.pl, Opoka.pl, Wiara.pl, Katolik.pl, Bosko.pl, Adonai.pl, Fronda.pl, Tezeusz.pl, Areopag21.pl,  Wydawnictwo Fronda, Duchowy.pl, Przeznaczeni.pl, Dla-samotnych.pl, Stworzeni.pl,  Znajomapolonia.com, Gloria24.pl, ASK SoliDeo, Chrześcijańskiegranie.pl, Tygodnik Idziemy, Nasz Dziennik, Miłujcie się, Różaniec, Homo Dei.

Organizator
Organizatorem projektu “Róże różańcowe – zobacz jak to działa” jest Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl. Jest to realizacja celów statutowych Fundacji. Jednocześnie Fundacja realizuje ten projekt  w porozumieniu  z Papieskimi Dziełami Misyjnymi oraz z niedawno powstałym Stowarzyszeniem Kół Żywego Różańca.