Gość Niedzielny o płycie STRONYB – recenzja!

12 lutego, 2013 Wyłącz przez m.guzek

“Świeżość przekazu, brudne gitary, teksty omijające szerokim łukiem katolicką łopatologię, momentalnie wpadające w ucho riffy.” –  o debiutanckim krążku zespołu StronaB “dwa jabłka na czereśni” pisze Marcin Jakimowicz w najnowszym numerze Gościa Niedzielnego. Do lektury tygodnika zachęcamy, ale także zapraszamy na koncert zespołu w ramach koncertu DEBIUTY 2013, który już 14 kwietnia odbędzie się w Dobrym Miejscu. Informacje o wydarzeniu można znaleźć na www.koncertdebiuty.pl

 

Patronat nad płytą StronaB – dwa jabłka na czereśni objął sklep Chrześcijańskie Granie – www.chrzescijanskiegranie.pl

 

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=oVhCaC4krw8[/youtube]

 

 

Zespół stronaB to pięcioosobowa formacja muzyczna powstała w 2008 roku, w swej twórczości poruszająca się po dźwiękach szeroko pojętej muzyki rockowej.Teksty inspirowane rzeczywistością i Pismem Świętym nawiązują do codziennych wyborów, jakie stawiane są na drodze człowieka-katolika.Stąd też nazwa zespołu. Symbolizuje ona „dwie drogi” , o których mowa w Księdze Powtórzonego Prawa: „(…) kładę przed wami życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierajcie więc życie, abyście żyli wy i wasze potomstwo”.

 

StronaB w roku 2012 zwyciężyła w konkursie podczas koncertu DEBIUTY , za co też otrzymała nagrodę ZŁOTY KRĄŻEK 2012 przyznany w listopadzie na Festivalu Chrześcijańskie Granie 2012.

 

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kUVSyeBVpC4[/youtube]