Wygraj płytę ks. Piotra Pawlukiecza – Sex, Poezja.. -rozwiązanie konkursu

4 czerwca, 2012 Wyłącz przez m.guzek

 

W konkursie, w którym pytaliśmy się: Czym jest dla Ciebie czystość przedmałżeńska? Otrzymaliśmy  kilka ciekawych listów. Płyty z konferencjami ks. Piotra Pawlukiewicza “Sex – poezja czy rzemiosło?”  otrzymują: Natalia i Dominik. O wygranych poinformujemy zwycięzców mailowo. A poniżej publikujemy listy!!!

 

 

 

Drodzy Przyjaciele!
Mam na imię Natalia i mam 18 lat. Jestem jedynaczką więc potrzebuję dużo rozmów z drugim człowiekiem. Często wchodzę więc na czaty różnych serwisów informacyjnych bo poznać innych ludzi w moim wieku. Chce porozmawiać o ich pasjach, zainteresowaniach itd… Jednak tylko  jedna na wiele osób jest w stanie o tym porozmawiać. Inni szukają tam rozmów i przygód erotycznych pomimo tego, ze jest to czat tylko dla 16,17,18 i 19 latków…   Jak przebiega taka rozmowa? Próbuje im wytłumaczyć, że życie nie opiera się na seksie- szczególne w tym wieku. A drugi człowiek nie jest zabawką. Nie należy oddawać tego co ma sie najcenniejsze osobie, którą sie prawie nie zna lub zbyt mało zna. Poza tym seks w obecnych czasach i w kulturze młodzieży oznacza wyłącznie przyjemność której ewentualną konsekwencją przed którą trzeba się zabezpieczyć. Ja uważam, że jest to przede wszystkim sposób na tworzenie rodziny, którego konsekwencją jest przyjemność. Trzeba umieć sobie też wyobrazić jakie to wspaniałe uczucie gdy druga osoba wie, że tylko przed nią się tak otworzyłeś i ma pewność, że to z nią będzie się do końca życia. Tego uczucia nikt nie doświadczy żyjąc w nieczystości. To jak podglądanie prezentu pod choinką a w wigilię udawana radość z niego, która nigdy nie będzie pełna przez to, że nie poczekaliśmy. Obecnie to, ze jest się dziewicą w wieku 18 budzi oburzenie lub zaskoczenie. Jednak kiedyś każdy dojrzeje i będzie chciał mieć tą jedną osobę, która będzie zawsze przy nim. I co w tedy? Jak będzie żył ze świadomością, że ta osoba nie czekała na Ciebie…. Czyż uczucie, że jest się tą wyczekiwaną osobą nie jest wspaniałe? Dla mnie tak.    Gorąco was zachęcam- BĄDŹCIE WŁADCAMI SWOJEGO CIAŁA a nie jego niewolnikami. Myślcie ROZUMEM a nie ciałem. Co za to będziecie mieli? Szczęście i prawdziwą miłość. Będę modliła się za was o to byście wytrzymali w czystości bo to najpiękniejszy prezent jaki możemy ofiarować drugiej osobie.

 

 

Drogi Młody Człowieku!

 

Mam nadzieję, że u Ciebie wszystko w porządku. Piszę ten list właśnie do Ciebie, gdyż znajdujesz się w takim okresie życia, kiedy to człowiek zastanawia się nad własną drogą życiową. Dla jednych jest nią kapłaństwo, dla innych bycie w związku małżeńskim. Drogi te różnią się od siebie. Jednakże ważnym elementem każdej z nich jest czystość. W tym liście skupię się na czystości przedmałżeńskiej.

Jakże piękny jest świat, który wypełnia miłość. Każdy człowiek potrzebuje miłości, gdyż ona pozwala żyć prawdziwie. Bóg jest miłością – Deus Caritas Est. On jest źródłem wszelkich cnót i pomocą w trudnych chwilach. W dzisiejszym świecie, który gubi się w zawirowaniach materialnych zapominamy o prawdziwych wartościach. Czy Ty posiadasz je jeszcze? Miłość jest wielkim darem. To spoiwo istot, które łączy je w całość. Kobieta i mężczyzna mają silną potrzebę jedności, gdyż zgodnie z przeznaczeniem Bożym są oni początkiem tak pięknej budowli, jaką jest rodzina. Jej fundamentem jest On – Stwórca. Zapewne masz taką osobę w swoim otoczeniu, którą obdarzasz szczególnym uczuciem. Może nawet planujecie swoją wspólną przyszłość. Jestem pewien, że w swoich rozmowach poruszacie temat seksu. Czy warto wstrzymać się z nim do ślubu?

Prawdziwa miłość daje szczęście. Lecz nie łatwo ją zyskać. Potrzeba ogromnego wysiłku ze strony ludzi, by stała się silnym i prawdziwym uczuciem. Bardzo cennym darem dla drugiego człowieka, który jest nam bardzo bliski, i z którym planujemy przeżyć swoje życie, jest dar czystości przedmałżeńskiej. Równie ważna jest wierność do końca życia. Ludzie uprawiający seks przed ślubem tracą coś bardzo cennego. Coś, co pozwala jednoznacznie stwierdzić, że ich miłość jest ponad wszystkim. Będąc w miejscu wyborów życiowych przeczytaj Hymn o miłości świętego Pawła. Pozwoli Ci on poznać, po części, wartość miłości. Ludzie, którzy zachowują czystość przedmałżeńską mają możliwość lepszego przygotowania się do wspólnego życia. Ofiarowują swojej drugiej połówce samych siebie w prawdzie. Istotą małżeństwa nie jest przecież seks. To jego jeden z elementów. Zachowanie czystości daje radość, ponieważ jesteśmy w stanie prawdziwie kochać, jesteśmy wierni drugiej osobie, a także żyjemy w zgodzie z Bożym Słowem.

Stosunek seksualny przed ślubem nie musi być objawem miłości. Często jest wynikiem chwilowego pożądania, chęci zaspokojenia potrzeb seksualnych jednej ze stron. Pamiętaj zawsze, że miłość to nie pożądanie. To pragnienie. Pragnienie drugiego człowieka, jako dopełnienia nas samych. To chęć wspólnego dzielenia ze sobą radości i smutków. Prawdziwa miłość wymaga poświęcenia.

Życzę Ci, abyś nie utracił zbyt wcześnie tak cennego daru, jakim jest czystość. Nie będzie to dla Ciebie łatwe, ale pamiętaj, że nie jesteś sam! A owoce Twojej wytrwałości będą na pewno wielkie.

Pamiętający o Tobie w modlitwie,

Twój Przyjaciel

P. S. Zapraszam Cię do przeczytania mojego wpisu o życiu i rodzinie, który znajdziesz pod adresem: http://swiatmoimioczyma.manifo.com/blog/zyc-ie