New Life M. w Dobrym Miejscu – Joachim Mencel

16 stycznia, 2011 Wyłącz przez m.guzek

Koncert zespołu New Life M. w Dobrym Miejscu już za kilka tygodni.13 lutego na koncercie walentynkowym NEW LIFE M. w Dobrym Miejscu zobaczymy na pewno Joachima Mencla, bez którego nie byłoby zespołu.

Joachim Mencel – pianista i kompozytor. Ukończył studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. . Jest laureatem wielu konkursów m.in.: Konkurs Improwizacji Jazzowej (Katowice 1986); Konkurs Pianistów Jazzowych (Kalisz 1989); uczestnik finałów konkursu im. Theloniousa Monka w Waszyngtonie (1989); stypendium twórcze Prezydenta Miasta Krakowa (1996). Występował w wielu klubach jazzowych oraz na festiwalach muzycznych zarówno w Polsce jak i za granica m.in.: Jazz Jamboree – Warszawa, Festiwal Solo Duo Trio – Kraków, Brighton Festival – Brighton, New Morning Club – Paryż, Instytut Kultury Polskiej – Moskwa, i wielu innych.
Od roku 1991 był członkiem kwartetu Janusza Muniaka, z którym występował najczęściej w Krakowie, ale też wielokrotnie na różnych festiwalach, m.in. na Jazz Jamboree. Grał także w kwartecie Andrzeja Cudzicha, z którym nagrał płytę “Simply Way”. Od roku 1993 regularnie współpracuje z amerykańskim klarnecistą Bradem Terry, z którym koncertuje i nagrywa w wielu krajach (USA, Niemcy, Rosja);Od roku 1992 współtworzy grupę New Life’m. Pisał i aranżował także piosenki dla Mietka Szcześniaka, Niny Stiller i Anny Marii Jopek, Karoliny Styły. Telewizja Polska nakręciła film muzyczny “Deszcz” w reżyserii Tomasza Dobrowolskiego oparty o instrumentalne kompozycje Joachima Mencla.Tworzył także muzykę do kilku przedstawień baletu i pantomimy, m.in. “Champion” w reżyserii Krzysztofa Najdowskiego.

Joachim Mencel jest autorem muzyki do największych przebojów zespołu New Life M.: „Twoja miłość”, „Z całej duszy”, czy „Zakochałam się na 100%”.

[youtube]JJ8Jqt8xdtY[/youtube]

Muzyka: Joachim Mencel, śpiew: Jorgos Skolias