Koncert New Life M. w Dobrym Miejscu – Marcin Pospieszalski

30 stycznia, 2011 Wyłącz przez m.guzek

Tylko dwa tygodnie pozostały do koncertu New Life M. w Dobrym Miejscu. Wśród muzyków NLM. z pewnością nie zabraknie Marcina Pospieszalskiego…

Marcin Pospieszalski – basista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny.

Na przełomie lat 60/70 wraz z braćmi założył zespół – Niedzielna Szkółka Ojca Stanisława (najmłodszy Marcin miał 5 lat). Ukończył studia w zakresie aranżacji i kompozycji na Wydziale Jazzu w Akademii Muzycznej w Katowicach.Gra w wielu zespołach, komponuje i aranżuje muzykę do filmów fabularnych, spektakli telewizyjnych, teledysków oraz dla wielkich imprez muzycznych i widowisk, m.in. poświęconych Ojcu świętemu m.in. “Victoria Częstochowska”.
Od 1992 współtworzy zespół New Life’m.Zespoły, z którymi grał to: Tie Break, Woo-Boo-Doo, Young Power, Sojka – Yanina Kompania, Armia, 2Tm2,3, Deus Meus, Arka Noego, a także ze swoimi braćmi (kolędy Pospieszalskich). Odbył trasy koncertowe po Polsce, Belgii, Holandii, Francji, Niemczech, Meksyku.
Jest laureatem Fryderyków za rok 1998, 1999, 2000 i 2003 w kategorii: „producent muzyczny roku”. W 2004 roku został nominowany do nagrody “Totus” za osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej. Jest producentem muzycznym płyt: „Ale jestem” i “Jasnosłyszenie” A.M. Jopek; „Kiedy przyjdzie dzień” Antoniny Krzysztoń; “Nie-cud” i “Trudno nie wierzyć w nic”, zespołu Raz, dwa, trzy; “Czarno na białym” i “Spoza nas” Mietka Szcześniaka; „Hej Jezu”, „Mój Jezus”, „Jahwe”, „Pieśni wielkopostne”, zespołu Deus Meus, a także dużego projektu orkiestrowego „Live In Holy City” Michała Urbaniaka. Współproducent płyt zespołów New Life m i Arka Noego. Jest basistą zespołu 2Tm 2,3 oraz prowadzi warsztaty dla muzyków z zespołów uwielbienia i warsztaty muzyki liturgicznej. Wraz ze swoimi braćmi nagrał dwa albumy kolędowe: „Kolędy Pospieszalskich” i “Najcieplejsze święta”.
www.marcinpospieszalski.pl
[youtube]F9x5y8da-xU[/youtube]