Program “Pytając o Boga” na www.tvp.pl

26 stycznia, 2011 Wyłącz przez m.guzek

Od kilku miesięcy TVP emituje cykl reportaży pt.“Pytając o Boga”. Program prowadzi salezjanin ks. Przemysław Kawecki, redaktor magazynu Drakka, od lat związany z muzyką chrześcijańską w Polsce. Emisja programu odbywa się w TVP2 w poniedziałki o godz. 12.50, a od  niedawna archiwalne odcinki programu można oglądać na stronie TVP: www.tvp.pl/lublin/inne-produkcje/pytajac-o-boga. Pytając o Boga to jeden z najciekawszych programów w polskiej telewizji. Polecamy!!!

Gospodarzem programu jest ks. Przemysław Kawecki, który wyrusza w podróż po Polsce, spotykając ludzi z ich prawdziwymi problemami, wątpliwościami, grzechem i świętością. Spotkania te mają podwójny wymiar: z jednej strony docieramy do ludzi, którzy sami nie zawsze do kościoła docierają, z drugiej pokazujemy jak życie i praca duszpasterza we współczesnym świecie jest skomplikowana.

Ks. Przemysław uczestniczy w realnym życiu spotkanych osób, spędza z nimi czas, obserwuje ich pracę, życie rodzinne, pasje i poprzez swoją postawę dociera do prawdy o człowieku. Z równym zaangażowaniem towarzyszy prawie stuletniej staruszce w podróży wspomnień i wybaczenia przed śmiercią , jak i młodemu ateiście w jego szukaniu sensu życia.
Program nie ma tematów tabu, ale stara się dotykać spraw, które są dziś prawdziwym problemem po to, aby każdy mógł bardziej otworzyć się na chrześcijaństwo, chciał wziąć udział w dyskusji o Bogu, nawet jeśli kiedyś do Kościoła się zraził. Często dziś mówi się, że wiara, Kościół są oderwane od życia, popada się w stereotypy, szuka w wierze fanatyzmu.

Program „Pytając o Boga” chce w sposób interesujący i praktyczny dotykać spraw wiary: odpowiada na pytania lub stara się pokazywać drogę, jak te odpowiedzi znaleźć. Poprzez reporterską realizację, życiu uczestniczenie w życiu bohaterów program na bardzo atrakcyjną stronę wizyjną. Widz czuje się tak, jak by sam uczestniczył w tych zdarzeniach a w finale odkrywa bardzo ważne prawdy o naszym życiu.

Bohaterowie programu mimo czasem trudnych doświadczeń, wstydu lub dystansu do Kościoła z ogromnym zaangażowaniem dzielą się swoim życiem i problemami, wiedząc że podobne pytania zadaje sobie mnóstwo osób, które czasem są skrępowane je zadać. Program jest nowym, świeżym spojrzeniem na wiarę i postawę chrześcijanina, katolika we współczesnym świecie. Zachęcamy do podróży z ks. Przemysławem, zachęcamy do dyskusji i poszukiwania tego, co nadaje życiu sens.

TVP/CHRZESCIJANSKIEGRANIE.PL