Festiwal Dobrego Czasu 2024!

Festiwal Dobrego Czasu 2024!

20 maja, 2024 0 przez m.guzek

W długi czerwcowy weekend, czyli w dniach 31.05 – 02.06 2024 r., w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Grzybnie odbędzie się trzecia edycja wydarzenia pod nazwą „Festiwal Dobrego Czasu”.

 

Wydarzenie to skierowane jest przede wszystkim do rodzin z dziećmi, małżeństw, narzeczonych i zakochanych, mając na celu promowanie ważnej roli rodziny oraz wartości chrześcijańskich we współczesnym świecie. Pragnieniem organizatorów jest, aby festiwal odbywał się co roku oraz przyciągał co raz to większą liczbę osób, w szczególności mieszkańców Powiatu Kartuskiego i okolic.

 

“Festiwal Dobrego Czasu” to inicjatywa, która zrodziła we wspólnocie uwielbieniowej “Jastra”, pod wpływem inspiracji dziełem diecezjalnego Zespołu “Dobry Początek”, który od 2013 roku działa w diecezji pelplińskiej, organizując m.in. “Weekendy dla narzeczonych z lekcją tańca”, będące wyjątkową formą kursu przedmałżeńskiego, czy też “Wieczory dla małżonków”, które pozwalają kontynuować formację już w małżeństwach.

W piątek i sobotę o godz. 18:00, trwając w oktawie Bożego Ciała, zostaną odprawione Msze święte, podczas których w sposób szczególny będziemy obejmować modlitwą małżeństwa i rodziny. W piątek odbędzie się „Randka na dobry początek” dla zakochanych, budujących swoją relację przed ślubem, a jej gośćmi będą Kamila i Tomasz Sołtyskowie z diecezjalnego zespołu Dobry Początek. Po sobotniej Mszy odbędzie się „Randka małżeńska”, której Gośćmi Specjalnymi będą Ludzie Pełni Życia, czyli Marta i Stanisław Jędrzejewscy, od wielu lat prowadzący konferencje i warsztaty dla małżeństw.

 

W niedzielę festiwal rozpocznie się Mszą świętą o 11.30, a następnie na scenie plenerowej przy kościele będą odbywały się koncerty i konferencje zaproszonych Gości. W tym roku usłyszymy świadectwo Karoliny i Macieja Piechów – autorów znanego bloga „SzczęśliwaRodzina.com”, a także koncerty zespołów D.N.A. [Dla Nas Abba] oraz Lumen. Organizatorzy przewidzieli również możliwość Spowiedzi świętej, adorację Najświętszego Sakramentu, pyszny poczęstunek oraz liczne atrakcje dla dzieci.

 

 

REKLAMA:

 

DOBÓR WŁAŚCIWEGO FOTELIKA SAMOCHODOWEGO?

WEJDŹ: Rejestracja fotelik.net – Tutaj zarejestrujesz się na wizytę w Centrum Bezpieczeństwa fotelik.info