Rozpaleni Duchem. Wyjątkowy koncert już 19 maja na sanockim Rynku!

Rozpaleni Duchem. Wyjątkowy koncert już 19 maja na sanockim Rynku!

25 kwietnia, 2024 0 przez m.guzek

Ponad 100 wykonawców na scenie, chór i orkiestra. Wyjątkowa atmosfera w duchu chrześcijańskich wartości i muzyki. To czeka nas już 19 maja 2024 roku na sanockim Rynku w uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Usłyszymy muzyczną fuzję różnych opracowań utworów religijnych w duchu radości i tańca. Ten czas będzie wypełniony modlitwą, uwielbieniem i zaproszeniem Ducha Świętego do naszego życia. Wszystko to dokona się dzięki orkiestrze i chórowi Rozpalonych Duchem, opierając się na nowoczesnych aranżacjach śpiewu chóru, dynamice zespołu instrumentalnego oraz dużej różnorodności wykonywanych piosenek.

Koncert Rozpaleni Duchem rozpocznie się o godz. 18.00. Pomysłodawcą koncertu jest ks. Dominik Długosz, który w ten sposób chce stwarzać nowe możliwości do rozwijania wiary szczególnie młodych ludzi. Przygotowania muzycznej strony koncertu, chóru i orkiestry oraz opracowania aranżacji utworów podjął się Paweł Goliński. Koncert nie mógł by odbyć się bez wspaniałej młodzieży i dorosłych, a będzie to grupa ponad 100 osób, którzy swoje talenty będą realizować w roli chórzystów i instrumentalistów.

– W świecie wypełnionym niepokojem, kiedy ludzie mają czas na wszystko, a jednak najmniej na Pana Boga i tworzenie z Nim pięknych relacji, stajemy w Dzień Pięćdziesiątnicy czyli w Dzień Zesłania Ducha Świętego po, to żeby podczas Koncertu Rozpaleni Duchem wołać o Ducha Świętego i to w całkiem niebanalny sposób, bo przez to co jest piękne – czyli przez śpiew i muzykę – bo one poruszają serca. Dlatego będzie to czas modlitwy śpiewem i wzywania Dycha Świętego dla dzieci, młodzieży i dorosłych, żeby Duch Święty wypełniał swoją obecnością troski nas wszystkich, liczne zmagania i problemy, a przede wszystkim żeby to co w nas poranione uzdrawiał i leczył nasze serca. Żeby Duch Święty przekraczał progi naszych domów, szkół, zakładów pracy i zastępował wszędzie tam gdzie dzieje się krzywda. Niech zatem Koncert Rozpaleni Duchem służy wzrostowi wiary dzięki licznym darom Ducha Świętego o którego będziemy prosić – mówi ks. Dominik Długosz, organizator.

Koncert Rozpaleni Duchem
19 maja 2024 r. (niedziela) godz. 18.00
Rynek w Sanoku

Stowarzyszenie Rozpaleni Duchem prężnie działa na terenie Archidiecezji Przemyskiej, a w szczególności w powiecie sanockim. Jest znane z wielu podjętych inicjatyw, między innymi takich jak: organizacja przedstawienia „Dziewczynka z zapałkami” czy musicalu „O (nie)wiernej Polsce”. Stowarzyszenie było inicjatorem wielu rekolekcji, warsztatów, brało udział w kiermaszach przy okazji imprez organizowanych przez instytucje samorządowe na terenie Sanoka. „Rozpaleni Duchem” byli mocno zaangażowani w animację muzyczną podczas Jubileuszowego Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej, które odbyło się w 2023 roku w Sanoku. Tegoroczny koncert będzie miał już swoją drugą edycję. W 2023 roku Rozpaleni Duchem koncertowali w sanockim Skansenie gromadząc rzeszę publiczności.