Finał X Międzynarodowego Konkursu NON STOP – CCM 2024 już w niedzielę!

Finał X Międzynarodowego Konkursu NON STOP – CCM 2024 już w niedzielę!

25 kwietnia, 2024 0 przez m.guzek

28 kwietnia spotykamy się w Mysłowicach na jubileuszowym finale Międzynarodowego Konkursu NON STOP – CCM. “Już od 10 lat poszukujemy i prezentujemy światu młode talenty muzyki chrześcijańskiej. Konkurs pozwala im nie tylko zaistnieć na muzycznym rynku i w świadomości odbiorców, ale także twórczo spotkać się z innymi artystami i znawcami tego muzycznego gatunku.”

 

Ma to ogromne znaczenie dla rozwoju muzyki chrześcijańskiej, która wciąż poszerza krąg swoich twórców oraz słuchaczy i powinna umieć odpowiedzieć na nowe wyzwania współczesności, zarówno te o charakterze artystycznym, jak i społecznym. Od 2014 roku organizatorzy NON STOP – CCM starają się więc wyłaniać z grona młodych wokalistów i muzyków nie tylko utalentowanych artystów, ale zarazem interesujące osobowości, które tym wyzwaniom podołają.

 

 

2024 rok obrodził aż 14 zespołami zgłoszonymi do konkursu, które za pośrednictwem muzyki chrześcijańskiej wyrażając samych siebie, dają wyraz swojej wierze, a także ujawniają swój stosunek do świata i drugiego człowieka. Spośród kandydatów do palmy Muzycznego Odkrycia Roku 2024 Współczesnej Muzyki Chrześcijan jury wybrało sześciu finalistów: San Giuseppe Gangsta, Stejm, Maciejewski Maciej, iGramy z Pokusą, Sylwia Piotowska oraz Grzegorz Andrzej Kleczek. Warto zapamiętać te nazwy i nazwiska, bo do nich należy muzyczna przyszłość.

 

 

To ich właśnie usłyszymy w najbliższą niedzielę między godziną 14.00-17.00 na scenie Mysłowickiego Ośrodka Kultury. Wówczas poznamy także zwycięzcę konkursu, który wystąpi – obok największych polskich i międzynarodowych gwiazd CCM – także 30 maja, tym razem przed wielotysięczna widownią XV edycji Festiwalu Bądź jak Jezus. Jak widać, a przede wszystkim słychać, chrześcijańska muzyczna wiosna zapowiada się na Śląsku naprawdę kwitnąco.