BoguChwała 2023 – koncert w Rumi w Boże Ciało!

BoguChwała 2023 – koncert w Rumi w Boże Ciało!

30 maja, 2023 0 przez m.guzek

BoguChwała to koncert czterdziestoosobowego chóru pod kierunkiem Weroniki Korthals wraz z towarzyszącymi instrumentalistami, którzy zaprezentują pieśni uwielbieniowe. Podczas koncertu organizatorzy zaplanowali w moment adoracji Najświętszego Sakramentu i świadectwo Marty Przybyły. Będzie też możliwość spotkania z kapłanami i skorzystania z modlitwy wstawienniczej. Ponadto występom będzie towarzyszyć kiermasz rękodzieła Sióstr Betlejemitek z Grabowca, księgarnia Anielska i inne atrakcje.

 

DOBREJ MUZYKI SZUKAJ NA WWW.SKLEP.CHRZESCIJANSKIEGRANIE.PL

 

Ta wieloletnia inicjatywa, której początek dał Krzysztof Gatz, na trwałe wpisana w kalendarz wydarzeń diecezjalnych oraz miejskich zyskała wsparcie Stowarzyszenia KACK, w związku z zakończeniem działalności przez dotychczasowego organizatora.

Jak co roku, będzie to okazja do manifestowania żywej wiary i dzielenia się radością płynącą z Dobrej Nowiny. Koncert łączy działania artystyczne z modlitwą, uwielbieniem oraz ewangelizacją. Jest naszą odpowiedzią na wezwanie Ojca Świętego Franciszka, by w nowych formach duszpasterskich głosić Ewangelię. Dlatego w przestrzeni publicznej miasta, korzystając z profesjonalnej oprawy scenicznej i przy współpracy z profesjonalnymi muzykami,
chcemy dać świadectwo naszej wiary i wdzięczności Panu Bogu. Będzie wśród nas obecny również Ksiądz Biskup Piotr Przyborek, a świadectwem doświadczenia Bożej Miłości podzieli się z uczestnikami wydarzenia Marta Przybyła.

 

Koncert rozpocznie występ zespołu dziecięcego Kwiatki Karoliny z Leźna. Następnie scenę przejmie 40-osobowy Chór „Bogu-Chwała!” przygotowany przez Weronikę Korthals oraz zespół muzyczny pod kierunkiem Mirosława Hałendy.
Otwarty charakter koncertu stworzy przestrzeń do radosnego rodzinnego spotkania pełnego dobrej muzyki i Dobrej Nowiny, gdzie będzie też miejsce na adorację, indywidualną modlitwę i rozmowy z członkami Diakonii Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie oraz obecnymi na miejscu kapłanami. Będzie również wydzielona Strefa Miłosierdzia jako miejsce spowiedzi. Na Uczestników czekało będzie również stoisko Anielskiej Księgarni oraz kiermasz rękodzieła Sióstr Betlejemitek z Grabowca.

 

WNIEBOGŁOSY już 8 czerwca w Boże Ciało 2023! (chrzescijanskiegranie.pl)

 

Dobre koncerty poleca: www.fotelik.info