Projekt “SERCE KOBIETY NIEPODLEGŁEJ” / 29.07-15.08 / DOBRE MIEJSCE

Projekt “SERCE KOBIETY NIEPODLEGŁEJ” / 29.07-15.08 / DOBRE MIEJSCE

26 lipca, 2022 0 przez m.guzek

“Serce Kobiety Niepodległej” to wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Powstania Warszawskiego, mające na celu przybliżyć historię kobiet walczących o niepodległość. Na projekt składają się:

  • SPEKTAKL słowno-muzyczny  pt. “Serce Kobiety Niepodległej” w reżyserii Artura Bocheńskiego (31.07.2022 godz. 18:00)

 

Wydarzenie o emocjonalnej drodze bohaterek walczących o Niepodległość. Na scenie usłyszymy utalentowaną wokalistkę Justynę JędrusikMarcina Jajkiewicza, chór uczestników warsztatów wokalnych “Głos Wolności” oraz orkiestrę kameralną. Zaprezentowane zostaną utwory patriotyczne w malowniczych, ilustracyjnych wręcz aranżacjach, przeplatanych wierszami polskich poetek takich jak: Maria PrzedborskaMaria SzembekowaAnna ZahorskaMaria Paruszewska, Zofia Jabłońska, Maryla Czerkawska. Takie połączenie pozwoli słuchaczom z jednej strony przenieść się w czasie do dawnej Warszawy, a z drugiej zobaczyć te wydarzenia z dzisiejszej perspektywy, uwspółcześnić i odnieść do własnego życia.

  • WARSZTATY wokalne pt. „ Głos Wolności” (od 2022-07-29 do 2022-07-31)

 

3 dniowe warsztaty, które poprowadzą Justyna Jędrusik oraz Agnieszka Kowalik, przygotowujące uczestników do udziału w spektaklu muzycznym. Uczestnicy warsztatów wystąpią w roli chóru. Będzie to chór rozrywkowy, którego rolą będzie budowanie dramaturgii spektaklu za pomocą śpiewu, a także prostego ruchu. Nad interpretacją będzie czuwał reżyser Artur Bocheński. W repertuarze utwory o tematyce patriotycznej w nowoczesnych aranżacjach.

  • WYSTAWA fotografii konceptualnej pt. “Libertas” (od 2022-07-29 do 2022-08-15)

Projekt fotograficzny zrealizowany z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 1918 – 2018.Tomasz Kędzierski swoimi zdjęciami wprowadza w klimat powstawania naszego kraju z popiołów po zaborach. Fotografie konceptualne wykonane na materiałach światłoczułych. Każde zdjęcie naświetlało się nieustannie przez 123 godziny: dokładnie tyle lat Polska była pod zaborami.

  • KONCERT Justyny Jędrusik pt. “Diamenty Serca” (14.08.2022 godz. 12:00)

Autorskie kompozycje przedstawiające kobiece serce i jego kształtowanie się w odniesieniu do relacji. Koncert z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego będzie okazją dla słuchaczy do odkrywania siły i głębi jaką niesie bliska relacja. Z samym sobą? Bogiem? Drugim człowiekiem? To autorka pozostawia do osobistej interpretacji słuchaczy.

 

“SERCE KOBIETY NIEPODLEGŁEJ”

Adres: Dewajtis 3, Warszawa

Termin: od 2022-07-29 do 2022-08-15

WYDARZENIA BEZPŁATNE. SZCZEGÓŁY, BILETY, REJESTRACJA na stronie https://dobremiejsce.org/

 

 

PROJEKT “SERCE KOBIETY NIEPODLEGŁEJ” DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW PROGRAMU WIELOLETNIEGO NIEPODLEGŁA NA LATA 2017-2022 W RAMACH PROGRAMU DOTACYJNEGO „NIEPODLEGŁA”

Szukaj dobrych wiadomości …

Warszawa: 29. Międzynarodowy Festiwal Organy Archikatedry (chrzescijanskiegranie.pl)