15 lat Dobrego Miejsca i Chrześcijańskiego Grania!

15 lat Dobrego Miejsca i Chrześcijańskiego Grania!

4 października, 2021 0 przez m.guzek

Jeżeli się starych rzeczy nie traci, a nowe rozwija to następuje rozwój – opowiada ks. Bogusław Jankowski, pomysłodawca Dobrego Miejsca, Katolickiego Centrum Kultury.

 

 

Chrześcijańskie Granie: Jakie były początki Dobrego Miejsca?

ks. Bogusław Jankowski: Rozpoczęliśmy działalność w Dobrym Miejscu, przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie mając bazę do działania i świadomość, że jest tam Dom Rekolekcyjny, Uniwersytet i Podziemia Kamedulskie, czyli miejsce o wysokim poziomie kulturalnym. Nie zaczynaliśmy od zupełnego minimum.

 

Chrześcijańskie Granie: Jaki był sam zamysł działalności?

ks. Bogusław Jankowski: Samą ideą Dobrego Miejsca było poszerzanie sfery edukacyjnej i kulturalnej. Posiadaliśmy zaplecze w postaci: auli widowiskowej, możliwości hotelowych i gastronomicznych. Łącząc wszystkie te elementy powołaliśmy Katolickie Centrum Kultury. Chwilę później stawialiśmy pierwsze kroki. Wyświetlaliśmy filmy prezentujące dobre wartości, wystartował też Festiwal Chrześcijańskie Granie. W Dobrym Miejscu organizowaliśmy warsztaty muzyczne, szkolenia muzyczne, cykle spotkań dla rodzin i nie tylko.

 

Chrześcijańskie Granie: Co jest największym sukcesem Dobrego Miejsca – Katolickiego Centrum Kultury?

ks. Bogusław Jankowski: Naszymi odbiorcami są przede wszystkim rodziny. Myślę, że ta stała propozycja i szeroka oferta kulturalna zapisała się na mapie Warszawy. To, że wciąż jest zapotrzebowanie i są osoby chętne, aby uczestniczyć w naszych przedsięwzięciach to największy sukces.

 

 

 

Dobre Miejsce powstało w 2006 r. w październiku. Pierwszym koncertem był występ Magdy Anioł. Wydarzenie to zapoczątkowało erę Chrześcijańskiego Grania, Dobrego Miejsca, sklepu Chrześcijańskie Granie – podmiotów, które bardzo ściśle ze sobą współpracowały od początku.

 

W ramach okresu piętnastu lat w Dobrym Miejscu odbyło się niezwykle wiele koncertów m.in. Debiuty, Festiwal Chrześcijańskie Granie, Koncert dla Sudanu oraz cykl BIELAŃSKA SCENA MUZYCZNA. W ramach cyklów muzyki chrześcijańskiej zagrali najwięksi i najpopularniejsi artyści m.in.: 2TM23, 30 i 40 na 70, Magda Anioł, Antonina Krzysztoń, La Pallotina, Stare Dobre Małżeństwo i wielu debiutantów. Dobre Miejsce było współwydawcą dwóch płyt: Debiuty vol.1 oraz Chrześcijańskie Granie 2019.

 

Jak podkreśla wielu dziennikarzy katolickich w kraju – Dobre Miejsce jest niczym papierek lakmusowy mówiący, co dobrego dzieje się na scenie muzyki chrześcijańskiej w Polsce.

NA 15-LECIE MAMY DLA WAS SPECJALNĄ OFERTĘ! DO KOŃCA PAŹDZIERNIKA ALBUM CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE  2019  CD ZA 15 ZŁ. – KUP KONIECZNIE JĄ JUŻ DZISIAJ!!!

 

 

 

 

Zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka – dobierz bezpieczny fotelik. Zapisz się już dzisiaj na www.fotelik.info