Polska pod krzyżem 2019 – ponad 26 tysięcy osób zarejestrowanych!

Polska pod krzyżem 2019 – ponad 26 tysięcy osób zarejestrowanych!

5 września, 2019 0 przez m.guzek

Polska pod Krzyżem już 14 września na lotnisku Włocławek – Kruszyn. Wydarzenie jest reakcją na kryzys wiary, który dotyka Kościół. Współorganizatorami wydarzenia są: diecezja włocławska reprezentowana przez JE księdza biskupa Wiesława Meringa oraz Fundacja Solo Dios Basta.

 

SZUKAJ DOBREJ MUZYKI NA

SKLEP.CHRZESCIJANSKIEGRANIE.PL

 

Modlitwa odbędzie się 14 września br. w święto Podwyższenia Krzyża Świętego na lotnisku Włocławek-Kruszyn. Udział w wydarzeniu zadeklarowało – według liczby zarejestrowanych na stronie polskapodkrzyzem.pl – ponad 26tys. Polaków. Nie są to pełne dane, ponieważ nie ma obowiązku rejestracji – lotnisko może pomieścić nawet milion osób. Wydarzenie Polska pod Krzyżem otrzymało wsparcie ks. abpa Andrzeja Dzięgi – metropolity archidiecezji szczecińsko-kamińskiej, ks. bpa Tadeusza Lityńskiego – ordynariusza diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, ks. bpa Janusza Stepnowskiego – ordynariusza diecezji łomżyńskiej oraz ks. bpa Jerzego Mazura – ordynariusza diecezji ełckiej.

PROGRAM WYDARZENIA

09.00 – Przyjmowanie pielgrzymów na placu modlitwy

10.45 – Zawiązanie wspólnoty

11.00 – Modlitwa różańcowa – tajemnice bolesne

11.30 – Konferencja: „Odrzucenie Krzyża i walka duchowa we współczesnym świecie” – Lech Dokowicz

13.00 – Przerwa na posiłek

15.00 – Msza św. wraz z uroczystym wniesieniem relikwii Krzyża św.

17.30 – Konferencja – ks. Dolindo Ruotolo oraz Joanna Bątkiewicz-Brożek

18.30 – Przerwa

19.30 – Droga krzyżowa

21.00 – Apel jasnogórski na żywo z Jasnej Góry

21.15 – Adoracja Najświętszego Sakramentu

03:00 – Zakończenie Adoracji i Msza Święta z niedzieli (Święto Matki Bożej Bolesnej)

W czasie trwania wydarzenia będzie możliwość zakupu posiłków (również gorących) w cenie 10 zł i napojów – 5 zł. Będą działały punkty sanitarne i informacyjne.
Służby porządkowe będą wspierane przez wolontariuszy.

W całej Polsce organizowane są wyjazdy grupowe do Włocławka. Na oficjalnej stronie wydarzenia PolskaPodKrzyzem.pl znajdują się szczegółowe informacje na temat miejsca wyjazdu, godziny i kontakt do organizatora.

Fundacja Solo Dios Basta zachęca księży, wspólnoty parafialne oraz modlitewne, jak również stowarzyszenia katolickie do udostępniania informacji o wydarzeniu w mediach parafialnych, lokalnych, społecznościowych.

Na stronie internetowej wydarzenia można też zarejestrować modlitwy organizowane w tym czasie pod krzyżem w parafiach, zgromadzeniach zakonnych, szpitalach, hospicjach oraz w innych miejscach – dla tych, którzy nie mogą udać się tego dnia do Włocławka.

Organizatorzy apelują do uczestników wydarzenia o przybycie na spotkanie w stanie łaski uświęcającej oraz przywiezienie ze sobą krzyży, które będą uroczyście poświęcone podczas spotkania. Zwracają też uwagę na zabranie ze sobą ciepłej, a także przeciwdeszczowej odzieży. Można też wziąć krzesła turystyczne. . Dla lepszego duchowego przygotowania się do spotkania pod krzyżem, organizatorzy proszą o modlitwę za Kościół i Polskę, a także ofiary postu i cierpienia, zaś kapłanów o odprawianie, a osoby świeckie o zamawianie Mszy Święte w intencji Polski Pod Krzyżem.

 

Dobre wydarzenia wspiera:

fotelik.info

 

Za: https://www.polskapodkrzyzem.pl

 

POLSKA POD KRZYŻEM już 14 września 2019 – znamy program!