Gospel w Krakowie 2019 [zapowiedź]

Gospel w Krakowie 2019 [zapowiedź]

30 września, 2019 0 przez m.guzek

Trzeci tydzień października 2019 r. – czyli 14–20 X – oznacza 14. edycję Festiwalu 7xGospel. W tym roku organizatorzy największego w Polsce wydarzenia poświęconego muzyce gospel, postanowili sięgnąć do genezy, aby poszukać tego co trwałe, uniwersalne, wspólne wszystkim, tajemnicze i zachwycające… Stwórca światów. Tematem edycji stał się 1-szy rozdział Księgi Rodzaju, podsumowany stwierdzeniem — i było to dobre! W roli instruktorów i/lub artystów wystąpią: Volney Morgan (UK), Gabriela Gąsior i małopolskie chóry gospel. Patronat nad wydarzeniem objął sklep i serwis sklep.chrzescijanskiegranie.pl

 

SZUKASZ DOBREJ PŁYTY GOSPEL?

KUP GOSPEL HITS NA CHRZESCIJANSKIEGRANIE.PL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W programie:

poniedziałek / Wieczór Uwielbienia
14 X / 19:00 / / Bazylika św. Floriana / ul. Warszawska 1b, Kraków
Czyli najwłaściwszy sposób zainaugurowania Festiwalu 7xGospel, modlitwą i śpiewem.

wtorek / Jam Session

15 X / 19:00 / The Worship Center / ul. Dajwór 14, Kraków
Wieczór improwizowanej muzyki gospel, standardów negro spirituals i piosenek z gatunku contemporary gospel, w wersjach jazzowych, funkowych, polish gospel itp.

środa / Koncert Gospel A Cappella
16 X / 19.30 / Kościół Augustyna i Jana Chrzciciela / ul. Kościuszki 88, Kraków
Koncert muzyki gospel w aranżacjach na sam głos, czyli harmonia w najczystszej formie, w wykonaniu małopolskich chórów gospel.

czwartek / Koncert Gospel Unplugged
17 X / 19.30 / Aula VIII LO / ul. Grzegórzecka 24 / Kraków
Koncert gospel w aranżacjach na instrumenty akustyczne to nowa odsłona muzyki gospel, Wystąpią chóry gospel z Krakowa i Regionu.

piątek, sobota, niedziela / 21. Warsztaty Gospel w Krakowie
18-20 X / Centrum Kultury im. św. Jadwigi / ul. Władysława Łokietka 60, Kraków — warsztaty muzyki gospel prowadzone przez artystów: Gabi Gąsior (PL) i Volney Morgan (UK). W efekcie warsztatów powstanie Krakow Mass Choir, który wystąpi na Koncercie Finałowym.

Niedziela / Koncert Finałowy w wykonaniu Krakow Mass Choir, Volney Morgan i Gabi Gąsior
20 X / 18:00 / Kino Kijów. Centrum / ul. Krasińskiego 34, Kraków — koncert finałowy 21. Warsztatów Gospel w Krakowie oraz artystów prowadzących.

Rejestracja na warsztaty przez formularz na stronie www.7xgospel.pl.

 

Festiwal 7xGospel jest organizowany od 2006 r., przez Stowarzyszenie Gospel, aby przybliżać Polakom muzykę gospel. Festiwal to miejsce i czas, by uczyć się i doświadczać niesamowitości harmonii, rytmu, melodii i przede wszystkim przesłania pieśni gospel. Dlatego program zawsze oferuje część warsztatową – fizyczne doświadczenie, śpiew, naukę, kontakt z nowymi ludźmi, oraz część koncertową, na która składają się występy lokalnych i zagranicznych wykonawców stylu gospel.