Muzyczne Rozmowy w Trójce z zespołem Matula

Muzyczne Rozmowy w Trójce z zespołem Matula

3 lipca, 2017 Wyłącz przez mateo

Muzyczne Rozmowy - Trójka Polskie Radio

W niedzielę 2 lipca 2017 w Muzycznych Rozmowach w radiowej Trójce pojawił się zespół Matula. Goście Marcina Witana opowiadali o najnowszej płycie – “Serce z ciała”. Polecamy do odsłuchania!

 

Audycji możecie posłuchać TUTAJ >>>

 

Zespół Matula powstał w 2007 roku. Zaczęło się, jak zwykle, „przypadkiem”… W pewnym momencie powstała potrzeba oprawy muzycznej na dniu skupienia Domowego Kościoła. Lider zespołu skrzyknął kilkanaście osób i po dwóch próbach zagrali. I tak od ponad 5 lat działają jako grupa zapaleńców muzycznych. W 2013 wydają swoją debiutancką płytę „Każdy komuś służy”, a następnie kolędy “Matula Jezusa utula”. Teraz przyszedł czas na trzeci – w pełni autorski krążek:

 

Płyta “Serce z ciała” zawiera trzynaście, autorskich piosenek wzbogaconych słowem głoszonym przez ks. Jana Gierlaka MS. Całość stanowi świadectwo naszej wiary i doświadczenia spotkania z Bogiem. Celem płyty jest ewangelizacja, głoszenie Jezusa na kilka sposobów: przez muzykę, słowo, a także nietypową grafikę okładki.

 

Matula

 

“Muzyka jest naszą pasją! Przez nią przede wszystkim chcemy Wam- odbiorcom poruszyć dusze. W niecodzienny sposób przybliżyć trochę Boga, kim on w ogóle jest, kim jest dla nas.” – pisze zespół.