Warszawa: Święto Dziękczynienia 2016

Warszawa: Święto Dziękczynienia 2016

4 czerwca, 2016 Wyłącz przez m.guzek

świętoJuż 5 czerwca na Polach Wilanowskich przed Świątynią Opatrzności odbędzie się ogólnopolskie Święto Dziękczynienia. W ramach wydarzenia po raz drugi będzie miał miejsce Festiwal Moc Dobra. W tym roku jury i publiczność wybierze najciekawszy młody zespół. O nagrody powalczą m.in.: Tau, Porozumienie, Soudarion, zespół 33, Albo i Nie czy Heres/ Wyzwoleni z Niewoli. Głosowanie odbywa się na stronie www.mocdobra.pl

 

 

Pierwsza edycja festiwalu muzyki chrześcijańskiej „MOC DOBRA” była ogromnym wyzwaniem. Dlatego, że… odbyła się po raz pierwszy, ale i dlatego, że publiczność, która gromadziła się na Polach Wilanowskich w czasie wszystkich poprzednich obchodów Święta Dziękczynienia, przyzwyczajona była do luźnego popowo – rockowo – folkowego przekazu. Z uwagi jednak na fakt, iż Świątynia Opatrzności Bożej staje się sanktuarium, również muzyka powinna współgrać – dosłownie – z charakterem tego miejsca. Wyzwanie zakończyło się sukcesem, bo festiwal przyciągnął tłumy fanów muzyki chrześcijańskiej, ale i nie tylko. W czasie obchodów VIII Święta Dziękczynienia poznaliśmy laureatów, którzy z rąk ks. Kardynała Nycza odebrali zaszczytne statuetki. Magdalena Frączek oraz zespół Strona B. otrzymali nagrody publiczności. Nagroda internautów trafiła do rapera Arkadio, zaś nagrody za całokształt twórczości odebrali Robert Friedrich „Litza” oraz Dariusz Malejonek „Maleo”.

 

PROGRAM
15:00
Mały Chór Wielkich Serc
15:45
New Life’m
16:45
Góralska Orkiestra Dęta Ze Skomielnej Czarnej
17:30
Beata Bednarz
18:15
Wręczenie nagrody jury i publiczności laureatom Festiwalu „Moc dobra” oraz honorowego wyróżnienia „Nagroda Życia Festiwalu MOC DOBRA”
18:45
występ laureatów konkursu Festiwalu „Moc Dobra”
20:00
ARMIA
21:15
Uwielbienie – MOJA RODZINA
21:37
Zakończenie koncertu

 

Celem Festiwalu MOC DOBRA jest popularyzacja i promocja polskich zespołów o przekazie chrześcijańskim.