Uwielbienie z mocą. Za nami III Warszawskie Uwielbienie na Pradze

Uwielbienie z mocą. Za nami III Warszawskie Uwielbienie na Pradze

27 maja, 2016 Wyłącz przez m.guzek

uwielbienie 3.

 

Po raz pierwszy w Boże Ciało na warszawskiej Pradze zgromadziły się setki Warszawiaków, by uwielbiać Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W tym dniu cała Polska Uwielbiała, a Moc z wysoka rozlewała się. Można było jej doświadczyć również w Bazylice księży Salezjanów.

 

 

Podobnie jak Uwielbienia organizowane w tym roku na Kawęczyńskiej, wydarzenie rozpoczęło się od Eucharystii. Już od pierwszych nut granych przez zespół Soudarion można było przewidzieć, że będzie to piękny czas. Mszy św. i spotkaniu przewodniczył ks. Maciej Makuła z Ośrodka Misyjnego, który wskazywał na realną obecność Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Słowa trafiały w serca i otwierały na modlitwę pełną wiary. Atmosfera ta udzielała się wszystkim. Starsi i młodzi, księża, siostry zakonne i małe dzieci uwielbiali. Każdy na swój sposób. Ponad godzinna adoracja prowadzona przez księdza Macieja i zespół Soudarion naprowadzała na tego, który może wszystko. Wzywany Duch Święty przychodził bardzo delikatnie. Szczególnie powierzana podczas wieczoru była młodzież. Cały kościół prosił o dojrzałość i przemianę młodych, którzy znaleźli się na Kawęczyńskiej.

 

 

Ten dzień i wieczór na warszawskiej Pradze był nie tylko niezwykły dzięki Eucharystii i Uwielbieniu. One były najważniejsze. W tle jednak wybrzmiewały intencje, w których modliła się fundacja “Chrześcijańskie Granie” i Oratorium św. Jana Bosko.Warszawskie  Uwielbienie na Pradze odbyło się w Uroczystość Bożego Ciała, w Dzień Matki, ale także we wspomnienie św. Filipa Neri – patrona fundacji “Chrześcijańskie Granie” i pomysłodawcy Oratoriów. Św. Filip to również patron radości. Udzielała się ona na spotkaniu w Oratorium, gdzie Warszawiacy mogli usłyszeć świadectwo zespołu Soudarion i świętować razem przy herbacie.

 

“Uwielbienie na Pradze”, dzięki ofiarnym sercom patronów medialnych i ofiarodawców staje się dziełem, które może jeszcze lepiej oddziaływać. Formuła spotkań w Oratorium, Eucharystii oraz wspólnej modlitwy Uwielbienia trafia do coraz większej liczby osób. Być blisko Boga i ludzi… To jest to.

 

Warszawskie Uwielbienie na Pradze po raz trzeci zorganizowała fundacja “Chrześcijańskie Granie” i Oratorium św. Jana Bosko. Patronat honorowy objął Abp. Henryk Hoser.