Projekt Kostka 2015 – wrzesień będzie należał do młodych!

Projekt Kostka 2015 – wrzesień będzie należał do młodych!

24 sierpnia, 2015 Wyłącz przez mateo

Projekt Kostka 2015

Już po raz piąty w dniach 11-13 września 2015 w Złotowie obędzie się Projekt Kostka 2015 – Święto Młodych! Niezwykły klimat tego wydarzenia tworzą koncerty, warsztaty, spotkania, a przede wszystkim ludzie uczestniczący w tym wydarzeniu. Przygotowania trwają już od miesięcy. W tym roku na scenie pojawi się m.in: Wieczny i Maleo Reggae Rockers.

 
Projekt Kostka otworzą Warsztaty Uwielbienia i Ewangelizacji Tańcem organizowane przez młodą, pełną zapału i energii ekipę Worship Style z Gdańska. “- Proste kroki taneczne, ciekawe kombinacje ruchów i chrześcijańska muzyka porywa do modlitwy ze wszystkich sił! Łącząc niemal wszystkie możliwe style taneczne, takie jak m. in. hip-hop, break dance, balet, taniec towarzyski, jazz, modern, a nawet elementy aerobiku chcemy tańczyć dla Boga tak, by każdy gest był oddawaniem Mu czci.”- mówi Maria Trusiło, instruktorka tańca, choreograf i członkini ekipy Worship Style. To projekt absolutnie innowacyjny i skierowany w szczególności do młodzieży. – “Chcemy pokazać młodym ludziom, że uwielbienie Boga to nie tylko modlitwa, to styl życia” – dodaje Maria Trusiło. Więcej informacji o Warsztatach:  https://www.facebook.com/events/1636368773302047/

 
Historia Projektu Kostka sięga roku 2011, kiedy to po wielu latach Misjonarze Świętej Rodziny odzyskali kościół pw. św. Stanisława Kostki. W związku z tym, że ten święty jest patronem młodzieży, powstał pomysł, by zorganizować święto młodzieży. Po uroczystej Mszy Św., młodzi z lokalnych wspólnot wraz z Misjonarzami Świętej Rodziny zainicjowali modlitwę uwielbienia Boga. Pomysł święta został bardzo dobrze przyjęty i już rok później Projekt Kostka rozrósł się w formie. Przede wszystkim zbudowano scenę, na której odbył się przegląd muzyczny, wystawiono przedstawienie teatralne, zorganizowano wiele ciekawych inicjatyw dla młodszych i starszych. Gościem wieczoru był zespół Love Story. Z roku na rok młodzi mają coraz więcej pomysłów. Dlatego też Projekt Kostka to aktualnie wydarzenie trzydniowe, któremu towarzyszą koncerty, warsztaty oraz spotkania ze znanymi ludźmi. Na Projektowej scenie zaprezentowały się już takie zespoły jak: Anastasis, Arkadio, Cisza Jak Ta, Gospel Rain, Porozumienie. Piękną tradycją Projektu Kostka stało się wieczorne uwielbienie, które jest modlitwą wszystkich młodych oraz starszych uczestników wydarzenia.

 

A co będzie w tym roku?

Gospel Rain - Projekt Kostka 2014

foto: Agata i Ida Balicka / mat.prasowe

 

W tym roku w sobotnie popołudnie zapraszamy na Półwysep Rybacki, gdzie od godz. 17:00 będą odbywały się koncerty. Zaprezentują się gwiazdy z najwyższej półki polskiej sceny muzyki chrześcijańskiej. Rozpocznie raper Wieczny, czyli Łukasz Wieczorek. W 2010 roku przeżył ogromne nawrócenie, Jezus Chrystus uwolnił go z nałogu alkoholowego i tytoniowego. Po tych wydarzeniach zaczął na tworzyć teksty ukierunkowane głównie na Boga, który jest centrum jego życia. Wydał dwie płyty, które zostały świetnie przyjęte na polskim rynku muzycznym.
Po nim na scenie usłyszymy niekwestionowanie jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów polskiej chrześcijańskiej sceny muzycznej, czyli Maleo Reggae Rockers, od których dostaniemy dawkę zróżnicowanych dźwięków, fani reggae’owego brzmienia na pewno nie będą zawiedzeni. Czekają na nas też drum’n’bassowe, dubstepowe, bałkańskie i afrykańskie melodie, których w wykonaniu Maleo Reggae Rockers na pewno nie zabraknie. Zespół wydał także dwa albumy „Morowe Panny” oraz „Panny Wyklęte”, które są hołdem złożonym kobietom, uczestniczkom Powstania Warszawskiego.
Na zakończenie wieczoru w modlitwie uwielbienia poprowadzi nas zespół „Razem za Jezusem” z Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji w Lublinie. W niedzielę o godz. 12:30 odprawiona zostanie uroczysta Msza Św. w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Złotowie, a po niej odbędzie się spotkanie z Patrycją Hurlak. To aktorka znana z seriali “Klan”, “M jak miłość” i “Na Wspólnej”. Miała karierę, pieniądze, wpływowych znajomych i wielką moc, którą dawała jej czarna magia. Cztery lata temu przeżyła nawrócenie i doświadczeniem spotkania z Bogiem pragnie dzielić się w Kościele.
– Chcemy pokazać młodym różne możliwości spotkania z Bogiem. Dlatego przygotowujemy dla nich koncerty, warsztaty i spotkania ze znanymi ludźmi. Jesteśmy katolikami z pasją, dlatego pragniemy żywo świadczyć o Bogu. – mówi ks. Adrian Piecuch MSF. W tworzenie Projektu Kostka bardzo aktywnie zaangażowana jest młodzież z lokalnych wspólnot. – Pragną dzielić się osobistym doświadczeniem spotkania z Bogiem ze swoimi rówieśnikami, a my, jako Misjonarze Świętej Rodziny, chcemy im w tym pomóc. – dodaje ks. Adrian MSF. Również lokalne instytucje, firmy oraz wspólnoty dorosłych włączają się w pomoc młodzieży, by Projekt Kostka 2015 był prawdziwie ich świętem. Wszelkie informacje oraz szczegółowy plan na facebookowy profil wydarzenia: https://www.facebook.com/projektkostkazlotow.

 

Polecamy też świetne zdjęcia z Projektu Kostka 2014 autorstwa Agaty i Idy Balickich.

 

https://www.youtube.com/watch?v=ROkp4MUq5j0

 

Wydarzenie zostało objęte patronatem przez Chrześcijańskie Granie oraz nasz serwis koncerTY.chrzescijanskiegranie.pl

tekst: Agnieszka Weinstok

foto: Agata i Ida Balicka