Konferencja Chrześcijańskiego Grania – znamy pierwszych gości!

Konferencja Chrześcijańskiego Grania – znamy pierwszych gości!

21 sierpnia, 2015 Wyłącz przez m.guzek

Znamy pierwszych gości konferencji „Grajmy Chrześcijańskie Granie w każdej parafii”. Wśród prelegentów spotkania znajdzie się dyrektor Radia Profeto.pl Grzegorz Kasjaniuk, Joanna Jaskółowska – pomysłodawczyni koncertu “…by Świat usłyszał” oraz Adam Bałtruch z białostockiej salki muzycznej “music is for everyone”. Konferencja odbędzie się w ramach Targów Sacrum Arena w Ostródzie już 19 września o 12.00 na konferencję . W ramach wydarzenia po raz pierwszy zostaną przyznane certyfikaty dla salek muzycznych.

 

 

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Zapisy odbywają się za pomocą maila: fundacja@chrzescijanskiegranie.pl. Organizatorem spotkania jest Fundacja Chrześcijańskie Granie oraz sklep i serwis www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Tematy spotkania:
– Muzyka chrześcijańska w liturgii
– salki muzyczne wyzwaniem nowej ewangelizacji
– rola współczesnej muzyki chrześcijańskiej w Polsce

 

 

Wśród gości spotkania znajdą księża, osoby grające w salkach muzycznych, ludzie mediów oraz osoby zaangażowane w promocję muzyki chrześcijańskiej w Polsce:

 

Joanna Jaskółowska – prywatnie żona, zawodowo matematyczka, z zamiłowania – dyrygentka. Wcześniej chórzystka Akademickiego Chóru UG oraz Chóru przy Filharmonii Warmińsko Mazurskiej, a także miłośniczka i wykonawczyni poezji śpiewanej – obecnie spełnia swoje marzenie będąc dyrygentką-amatorką chóru parafialnego. Pomysłodawczyni koncertów ewangelizacyjnych …by Świat usłyszał, które wraz z grupą przyjaciół z parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny organizuje w Ostródzie od trzech lat.

 

Grzegorz Kasjaniuk – dyrektor radia Profeto.pl, dziennikarz radiowy; Publikował min. w miesięczniku hard’n’heavy Metal Hammer, dwutygodniku Na Żywo, Gazecie Warmińskiej, Gazecie Olsztyńskiej, piśmie literacko-kulturalnym Portret, VariArt., Tu Olsztyn, Nasz Olsztyniak. Przez wiele lat pracował w Polskim Radiu Olsztyn oraz w portalu Wnas.pl.Dyrektor Artystyczny FESTIWALU ROCKOWEGO UNION OF ROCK w Węgorzewie w latach 2003 – 2005 i jego juror w latach 1993 – 2010. Dyrektor Artystyczny festiwalu rockowego MUSICORAMA Giżycko 2004.

 

Adam Bałtruch – prywatnie mąż, autor tekstów, gitarzysta, kompozytor, twórca projektu muzycznego Adam Gabriel. W Białymstoku odpowiada za salkę muzyczną “music is for everyone”.

 

Na spotkanie zapraszamy księży, katechetów, animatorów muzycznych, młodzież oraz miłośników polskiej muzyki chrześcijańskiej.Zapisy na konferencję odbywają się do 10 września poprzez maila: fundacja@chrzescijanskiegranie.pl Udział w spotkaniu jest bezpłatny.Organizatorem spotkania jest Fundacja Chrześcijańskie Granie – organizatora akcji Chrześcijańskie Granie oraz festiwali Debiuty i Chrześcijańskie Granie oraz jeden z największych serwisów o muzyce chrześcijańskiej: www.chrzescijanskiegranie.pl. Partnerem wydarzenia jest serwis www.radioprofeto.pl

 

Wspieraj FUNDACJĘ „CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE”:
Nr konta: 46 1050 1012 1000 0090 3065 9909 (tytułem: darowizna na cele statutowe)

Fundacja "Chrześcijańskie Granie" już działa!

Fundacja “Chrześcijańskie Granie” już działa!

Więcej o targach również na www.sacrumarena.pl