Arka Noego zagra podczas Święta Dziękczynienia 2015

Arka Noego zagra podczas Święta Dziękczynienia 2015

26 marca, 2015 Wyłącz przez mateo
źródło: KMDM / wikipedia.pl / CC BY-SA 3.0

źródło: KMDM / wikipedia.pl / CC BY-SA 3.0

 

7 czerwca 2015 roku będziemy obchodzić Święto Dziękczynienia, które szczególne swoje miejsce ma przy Świątyni Opatrzności Bożej na Polach Wilanowskich w Warszawie. Jak podaje serwis KMDM.pl jednym z zespołów, który zagra podczas uroczystości będzie Arka Noego.

 

Święto zostało ustanowione w 2008 roku przez arcybiskupa Kazimierza Nycza, lecz odwołuje się bezpośrednio do historycznych tradycji, jest bowiem kontynuacją inicjatyw podjętych jeszcze w czasach Sejmu Czteroletniego (1792). W czasie sejmu postanowiono bowiem złożyć Bogu specjalny dar wotywny w podzięce za możliwość uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Darem tym miała stać się Świątynia Najwyższej Opatrzności. Ówczesnego planu niestety nie zrealizowano, ale w czasach współczesnych inicjatywę podjęto na nowo, budując Świątynię Opatrzności Bożej.

 

KMDM.pl dotarł do informacji o programie tegorocznego święta. Jednym z punktów programu będzie koncert Arki Noego (o godzinie 14.00). Ciekawi jesteśmy też innych zespołów, które pojawią się 7 czerwca 2015 na scenie przed Świątynią Opatrzności Bożej. Oprócz tego przewidziana jest gra rodzinna oraz inne atrakcje.

 

Pełen zarys programu obchodów Święta Dziękczynienia znajdziecie na www.KMDM.pl >>>

Płyty Arki Noego kupisz na www.chrzescijanskiegranie.pl