Kolędy Narodów – Mate.O i Głyk P.I.K Trio – zapowiadamy płytę

Kolędy Narodów – Mate.O i Głyk P.I.K Trio – zapowiadamy płytę

14 listopada, 2014 Wyłącz przez mateo

Już 24 listopada 2014 będzie premiera nowego krążka od Mate.O, który tym razem wspólnie z Głyk P.I.K Trio zabrał się za repertuar bożonarodzeniowy. “Kolędy Narodów” to album, na którym znalazły się kolędy z tradycji różnych narodów, a najstarsza z nich sięga aż XII wieku.

 

Muzycy wykonują w polskich tłumaczeniach m.in. kolędy ukraińskie, angielskie, niemieckie, irlandzkie, sycylijskie i również te, które znamy bardzo dobrze, nasze polskie. Jednak to co wyróżnia ten album to odkrywanie bogatej tradycji kolędowania innych narodów. Wybierając spośród dziesiątek pieśni o narodzeniu Chrystusa, na tym albumie znajdują się tylko nieliczne, gdzie muzyka Hendl’a (Raduj się świecie), Mendelssohn’a ( Słuchaj brzmi aniołów pieśń) przenika się z melodiami gregoriańskimi z VII w. (Głos wdzięczny z nieba wychodzi – pieśń adwentowa) oraz ludowymi.

“Przekonałem się, że to stare, ukryte w nich piękno, odkryte na nowo staje się przepiękne. Naszym przywilejem jako muzyków, było je na nowo przywołać i zinterpretować.” – mówi Mate.O

 

Premiera albumu 24 listopada 2014 – tę i inne płyty Mate.O kupicie w naszym sklepie. Zapraszamy!

 

Mate.O – głos, gitara, bouzouki, szofar
Patryk Głyk – perkusja
Irek Głyk – wibrafon, instr. perkusyjne
Kinga Głyk – bas

gościnnie: Natalia Niemen – głos, altówka
Joachim Mencel – fortepian, lira korbowa
Arka Noego – głosy
Cithara Sanctorum – instr. dawne

Kolędy Narodów - Mate.OKolędy Narodów - Mate.O - tył