Róże Różańcowe – to działa! Akcja pod patronatem Chrześcijańskiego Grania

Róże Różańcowe – to działa! Akcja pod patronatem Chrześcijańskiego Grania

3 października, 2014 Wyłącz przez m.guzek

róże różańcoweAkcja na celu szukanie Zelatorów, czyli osób, które w swoim środowisku, wśród przyjaciół, członków rodziny, stworzą 20 osobową misyjną różę różańcową. Zasada taka sama jak w tradycyjnej róży – każda osoba odmawia jedną dziesiątkę różańca dziennie. Modlimy się w Papieskich Intencjach Misyjnych. Chwyć różaniec i módl się z nami! Patronat medialny nad akcją objął serwis i sklep www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Zainspirowała mnie Paulina

Paulina Jaricot, ta niezwykła kobieta, blisko 200 lat temu stworzyła potężny ruch różańcowy połączony ze wspieraniem misji modlitwą oraz drobnymi datkami – tak to się właśnie działo i pomyślałem – udało się Jej – uda się i nam mówi ks. Jerzy Limanówka, prezes Fundacji Salvatti.pl, inicjator akcji. 7 października 2014 r. rozpoczynamy 3 rok modlitwy. Do tej pory modlitwą i datkami wspieraliśmy pallotyńskie misje w Afryce, w Ameryce Południowej, ale pamiętaliśmy też o aktualnych ważnych wydarzeniach jak prześladowanie Kościoła na Bliskim Wschodzie czy wojna na Ukrainie.

 

Co daje modlitwa różańcowa?

Pomaga w skupieniu i przemyśleniu swojego życia – pisze Ela. Jest jak przystań podczas sztormu na morzu życia – deklaruje Rafał. Daje poczucie bezpieczeństwa, spokój, radość i chyba najważniejsze – uczy miłości – dopowiada Beata na FanPage akcji na Facebooku.

 

 

Matka Boża Fatimska

W roku 2014 zapraszamy do modlitwy wpatrując się w oblicze Matki Bożej Fatimskiej, w której mieszkańcy Odessy widzą ostatnią nadzieję na poprawę swojego losu. Każdego dnia modlą się w kaplicy o Jej wstawiennictwo. Uczestnicy Majdanu z rozrzewnieniem wspominają, jak odmieniła się sytuacja, kiedy jeden z misjonarzy ustawił wśród protestujących figurę Matki Bożej Fatimskiej. Właśnie wtedy nastąpił przełom. Pisał o tym m.in Gość Niedzielny, przeczytaj tutaj.

 

Misyjna Róża różańcowa

Modlisz się tylko jedną “dziesiątką” dziennie w Papieskich Intencjach Misyjnych, październikowa brzmi następująco: Aby Światowy Dzień Misyjny rozbudził w każdym wierzącym pasję i gorliwość, by nieść Ewangelię całemu światu.

 

Drobne datki

W związku z tym, że róże różańcowe, według zamysłu ich pomysłodawczyni, miały służyć modlitwie i zbieraniu drobnych, systematycznych datków, zapraszamy w miesiącu październiku do wsparcia Centrum Rekolekcyjnego Matki Bożej Fatimskiej, w którym mieszkańcy Ukrainy będą mogli odbudowywać swoją godność i wzmacniać ducha wiary. Można to uczynić poprzez wpłatę 10 zł na konto:

Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl

ul. Wilcza 8, 05-091 Ząbki

Numer rachunku/konta:

44 1240 1095 1111 0010 3468 8020

Bank Pekao SA – Centrala

Tytułem: UKR – darowizna Ukraina

Dziękujemy!

Wszystko dzieje się za pośrednictwem Facebooka:

Zobacz FanPage akcji na Facebooku, tutaj: Róże różańcowe – zobacz jak to działa!

Chcesz zostać Zelatorem? Zobacz jakie to łatwe!

 

Jak modlić się na różańcu – wejdź: www.salvatti.pl

 

Kto modli się na różańcu?

W ubiegłym roku świadectwo swojej modlitwy różańcowej złożyli aktorzy, dziennikarze, ludzie nauki, zobacz tutaj. W tym roku do modlitwy na różańcu zachęcają Litza i Maleo, skorzystasz z zaproszenia?

 

Litza:

 

Maleo:

 

Patronat medialny:

Radio Warszawa, Radio Niepokalanów, Radio Podlasie, Radio Er, Radio Via, Radio Głos, Radio Ain Karim, Radio RDN Małopolska, Radio RDN Nowy Sącz, Radio Victoria, Katolickie Radio Zamość, Polskie Radio Lwów, Podlasie24.pl, Naszdziennik.pl, Deon.pl,Opoka.org.pl, Wiara.pl, Katolik.pl, Bosko.pl, Adonai.pl, Fronda.pl, Tezeusz.pl, Areopag21.pl, Duchowy.pl, Przeznaczeni.pl, Dla-samotnych.pl, Stworzeni.pl, Znajomapolonia.com, Gloria24.pl, Pch24.pl, Chrześcijańskiegranie.pl, ASK SoliDeo, Tygodnik Idziemy, Przewodnik Katolicki, Miłujcie się, Któż jak Bóg, The Angels, Nasz Dziennik, Różaniec, W drodze, Homo Dei, Radio Nadzieja, Głos Katolicki