“Jak ojciec i syn” w Dobrym Miejscu.

“Jak ojciec i syn” w Dobrym Miejscu.

6 października, 2014 Wyłącz przez m.guzek

Jak_ojciec_i_syn1600Już 11 października o 18g. zapraszamy do Katolickiego Centrum Kultury Dobre Miejsce na jeden z najciekawszych filmów o ojcostwie.„Jak ojciec i syn”Pokaz odbędzie się w cyklu Forum Filmów Nie-Zwyczajnych.Dyskusję po filmie poprowadzi filmoznawca – Ks. Marek Kotyński. Bilety w cenie 10 zł. do nabycia od godz.17 w dniu seansu w Dobrym Miejscu w sklepie “Chrześcijańskie Granie. Więcej informacji można znaleźć na www.dobremiejsce.org

 

Ryota dowiaduje się, że jego sześcioletni syn został zamieniony w szpitalu tuż po narodzinach. Mężczyzna musi wybrać między biologicznym dzieckiem a tym, które dotąd wychowywał.

 

„Jak ojciec i syn” to subtelny i poruszający portret współczesnej rodziny, film dla każdego kto jest lub chciałby zostać rodzicem. Państwo Nonomiya pewnego dnia odkrywają, że od sześciu lat wychowują nie swoje dziecko – w szpitalu ich syn został podmieniony z innym chłopcem. Szybko odnajdują drugą poszkodowaną rodzinę i równie szybko sprawę rozwiązują w sądzie. Decyzje zapadają, ale dylematy i emocjonalne rozdarcie pozostają – obie rodziny muszą rozważyć, co zrobić ze świadomością, że przez lata obdarzali miłością nie swoje dziecko.Rozpoczynają delikatny proces zamiany chłopców, ale im większy porządek zaprowadzają w swoim życiu, tym większy chaos odczuwają w swoich sercach i głowach. Hirokazu Koreeda przekuwa historię rodem z pierwszych stron gazet w mądrą, wzruszającą refleksję nad ojcostwem i wyjątkową relacją ojca z synem. Co czyni z nas dobrych rodziców? Czy więzy krwi wystarczą, czy też na miłość dziecka trzeba sobie zapracować? A co najważniejsze, jak – w czasach pośpiechu, nadmiernych wymagań i stresu – wychowywać swoje dziecko, aby było szczęśliwe?

 

 


DOBRE MIEJSCE wej. B
Sala widowiskowa bł. ks. Jerzego Popiełuszki, ul. Dewajtis 3.

czas trwania: 2 godz. 1 min
Reżyseria Hirokazu Kore-eda
Scenariusz Hirokazu Kore-eda
Muzyka Takeshi Matsubara; Junichi Matsumoto; Takashi Mori
Montaż Hirokazu Kore-eda
Zdjęcia Mikiya Takimoto