Malchus szuka wydawcy – nadchodzi “Dom Zły”

Malchus szuka wydawcy – nadchodzi “Dom Zły”

27 czerwca, 2014 Wyłącz przez mateo

Malchus - Dom ZlyNa naszej scenie muzycznej niewiele jest dobrych zespołów, które pozytywny przekaz łączą z naprawdę ciężkim brzmieniem. Malchus jest jednym z nich. Właśnie zarejestrował materiał na nową płytę. Jest już okładka. Potrzebny jeszcze wydawca, a jesienią będziemy mogli usłyszeć efekt finalny.

 

Malchus to zespół grający chrześcijańską muzykę metalową, często określaną jako melodyjny progresywny metal. Grają od 2004 roku, a na swoim koncie mają 8 płyt. Już niedługo będziemy mogli posłuchać próbki nowego brzmienia – w kwietniu tego roku skończyli nagrywanie materiału na nową płytę – “Dom Zły”. Wiele wskazuje na to, że jesień rozpocznie się z mocnym uderzeniem. Pod warunkiem, że znajdą wydawcę, którego właśnie poszukują. 

 

A o co chodzi z tą okładką?

 

„Najnowsza płyta Malchusa to potężne uderzenie z nie mniej uderzającymi tekstami. Starałem się odzwierciedlić graficznie mocne brzmienie i przekaz zespołu. Za namową Radosława, pierwszoplanową postacią okładki został szesnastowieczny medyk, ubrany w strój ochronny noszony podczas epidemii dżumy zwanej czarną śmiercią. Niejednokrotnie temat dawnych epidemii był wykorzystywany przez muzyków metalowych w tekstach czy grafice. W Malchusie postanowiliśmy użyć tego motywu jako metafory współczesnych czasów, współczesnego świata. Tym razem zarazą, która toczy nasz ziemski przybytek nie jest dżuma lecz zło, niemal wszechobecne. Na posadzce „Domu złego” wyrytych jest siedem grzechów głównych w języku łacińskim – superbia, avaritia, luxuries, invidia, gula, ira oraz acedia, bo one są podstawą wszelkiego zła. Lekarz, który stara się walczyć z zarazą roznoszoną przez szczury jest alegorią człowieka, który broni się przed naciskiem propagandy współczesnego świata, mass mediów – „w jaki sposób żyć, co jest dobre, a co złe co jest prawdą a co kłamstwem”. – mówi o okładce Paweł Walkowiak, autor okładki.

 

Na krążku znajdzie się 10 utworów, których łączny czas wynosi 40 minut. Poniżej prezentujemy tytuły:

1. Wróg nr. 1
2. Dom Zły
3. 77
4. Otwarte Oczy
5. Z prochu
6. Matka
7. Tripudium
8. Ale nas zbaw
9. Credo
10. …

 

A na koniec, coś z poprzedniej płyty – Metanoia:

https://www.youtube.com/watch?v=GWtRNzmz-rA

 

Strona zespołu: www.malchus.hox.pl

Kontakt: Radosław Sołek