Grajmy! Chrześcijańskie Granie – poznajcie prawdziwą historię Strony B

Grajmy! Chrześcijańskie Granie – poznajcie prawdziwą historię Strony B

12 czerwca, 2014 Wyłącz przez mateo

 

Grajmy! Chrześcijańskie Granie – po prostu! Mapa miejsc z dobrą muzyką ma szansę się zapełnić. Powstała dla młodych. Dzięki niej mogą znaleźć miejsce, gdzie pograją i spotkają życzliwych ludzi. Razem stwórzmy “muzyczne orliki” – salki muzyczne w całej Polsce! Najlepsze otrzymają specjalne certyfikaty. A dzisiaj poznajcie Historię Prawdziwą Strony B!
Przez stronę www.grajmy.chrzescijanskiegranie.pl zbieramy informacje o salkach, które istnieją już w Polsce. Centralną częścią strony jest mapa – gdzie można dodawać miejsca prób, salki muzyczne. Dzięki temu ktoś, kto chce grać, albo śpiewać – może łatwiej znaleźć miejsce w swojej okolicy.

 

logo_grajmy_tlo_turkusDzisiaj mamy dla Was niespodziankę – Prawdziwą historię StronyB. Klaudia Grabek, wokalistka naszego Debiutu 2012 opowiada o próbach w dzwonnicy, utracie całego sprzętu w pożarze oraz o tym dlaczego kopie ich prąd.

 

Dodaj muzycznego orlika już dzisiaj! – TUTAJ

 

Na stronie znajdziecie też świadectwa znanych muzyków, którzy wspierają tę inicjatywę. Robią to, bo często sami zaczynali w małych salkach, gdzie życzliwy proboszcz pozwolił im grać. Teraz, gdy weszli na wyższy poziom – chcą pomóc młodym. Mamy też bardzo konkretne deklaracje – Rafał “Boni” Boniśniak z zespołu New Day obiecuje: “Piszcie na nasz adres mailowy. Pomożemy technicznie, rozwiązać jakieś problemy z akustyką, z wyciszeniem sali prób”.

 

Do akcji włączyli się muzycy tacy jak: Arkadio, Magda.lena Frączek, Klaudia Grabek ze StronyB czy też zespół Albo i Nie. Powstala mapa z miejscami, gdzie młodzi muzycy mogą pograć i spotkać życzliwych ludzi. Najlepsze salki otrzymają specjalne certyfikaty.

 

Wielu wykonawców polskiej sceny muzycznej swoją „karierę” rozpoczynało właśnie zespołach parafialnych. W niektórych miejscowościach istnieją już salki muzyczne, ale jeszcze jest wiele miejsc, w których mogłyby powstać nowe.

 

Dzisiaj rozpoczynamy długotrwała akcja promocyjna takich miejsc – poprzez dotarcie do mediów, proboszczów, liderów wspólnot, a także wójtów, burmistrzów i prezydentów. Bo przecież powstawanie takich miejsc leży w interesie wszystkich. Pozwala wydobyć młodzież z nudy i marazmu. Powstaje cykl nagrań z udziałem muzyków, relacje z istniejących salek oraz przyznanie certyfikatów Miejsc Muzyką i Śpiewem Brzmiących. Czas trwania akcji naturalnie wpisuje się w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w 2016.

 

“Bardzo brakuje nam dobrze wyposażonych salek muzycznych, w których młodzi mogliby grać. Trudno się dziś umawiać z kumplami na mecz z zastrzeżeniem: „Ty przynosisz jedną bramkę, a ja drugą”. Młodzi grają na orlikach. Brakuje nam bardzo takich muzycznych parafialnych orlików.” – mówi x. Piotr Osiński, dziennikarz i muzyk. Właśnie takie orliki mają szansę powstać w całej Polsce.

 

Zapraszamy na stronę akcji i wsparcia nas modlitwą: www.grajmy.chrzescijanskiegranie.pl

 

Dołącz też do nas na facebooku: /grajmy.chrzescijanskiegranie

grajmy_juz_wkrotce_www