Festiwal Nowe Spojrzenie 2014 – kto zagra?

21 maja, 2014 Wyłącz przez m.guzek

nowe spojrzenieJuż w niedzielę 1 czerwca 2014 r. odbędzie się w Bydgoszczy Festiwal Nowe Spojrzenie – wielka impreza muzyczna o ogólnopolskim charakterze. Na scenie wystąpią uznani polscy artyści: T. Love, Nocna Zmiana Bluesa, Full Power Spirit, Promyczki Dobra i Hołd.Koncertom towarzyszyć będą spotkania z ludźmi mediów, show-biznesu oraz artystami. Swój udział potwierdził już m.in. Rober Tekieli – dziennikarz, publicysta, animator kultury niezależnej, autor “Leksykonu zagrożeń duchowych”, książek takich jak “Egzorcyzmy i opętanie” czy “Zmanipuluję cię, kochanie”, napisanych w oparciu o spotkania z osobami, które, podobnie jak on sam, doświadczyły skutków zaangażowania w podobne praktyki. Wkrótce poinformujemy o kolejnych osobach, z którymi odbędą się spotkania w czasie Festiwalu.

 

Podczas Festiwalu zapraszamy na stoisko sklepu Chrześcijańskie Granie!

 


T.Love

Od 32 lat niezmiennie porywają publikę niesamowitą energią. Na ich przebojach wychowało się całe pokolenie. Teraz przywędrują do Bydgoszczy. Proszę Państwa, oto T.Love!

Zaczynali jeszcze w poprzednim ustroju jako grupa kolegów z liceum. Szczerość przekazu i muzyczny pazur szybko spodobały się szerszej publiczności. Festiwal w Jarocinie otworzył im drzwi do kariery. Nagrali 10 studyjnych albumów, stworzyli mnóstwo przebojów, które każdy z nas czasem nuci. “Warszawa”, “I love you”, “Bóg”, “Chłopaki nie płaczą”, “Jest super”, “Stokrotka”, “Nie, nie, nie”, “Ajrisz”, “Polish boyfriend” – można by wymieniać jeszcze długo. Tworzą i koncertują do dziś i nic nie wskazuje na to, by mieli przestać.

Charyzmatyczny lider zespołu Muniek Staszczyk przeszedł w życiu długą drogę. Czasem daje temu wyraz w tekstach piosenek, czasem woli stworzyć dobry pastisz. Spotkanie z tą nietuzinkową postacią polskiej sceny rozrywkowej.

Nocna Zmiana Bluesa

Zespół T.Love to nie jedyni weterani polskiej sceny rozrywkowej, których będziemy mogli posłuchać na tegorocznym Festiwalu Nowe Spojrzenie. Wystąpi dla nas również legenda polskiej sceny bluesowej Nocna Zmiana Bluesa!

Podobnie jak T.Love, powstali w 1982 roku. Podobnie jak T.Love, są żywą legendą – Sławek Wierzcholski jest tym dla polskiego bluesa, kim Muniek Staszczyk dla polskiej muzyki pop. Przez 32 lata Nocna Zmiana Bluesa pod jego przewodnictwem nagrała dwadzieścia płyt, które kształtowały polskiego słuchacza muzyki wywodzącej się z południowych stanów USA. Do dziś dużo koncertują, a sam Sławek jako wirtuoz harmonijki ustnej aktywnie propaguje ten charakterystyczny instrument, prowadząc regularnie warsztaty i organizując festiwale.

Full Power Spirit

Grają ok. 300 koncertów rocznie. Ciągle w podróży, ciągle z ludźmi. 1 czerwca ekipa Full Power Spirit odwiedzi Festiwal Nowe Spojrzenie!

Powstali w Białej Podlaskiej w 2001 roku. Trzech kolegów z osiedla postanowiło tworzyć dobry bit i dobry przekaz. W ciągu trzynastu lat zespół stał się dla nich sposobem na życie.

Dzisiaj mają na koncie współpracę z ogromną liczbą znanych polskich artystów i kilka albumów. Bez przerwy koncertują – w składzie z bitbokserem i didżejem, czasem również wokalistką, instrumentalistami, zespołem break-dance. Odwiedzają też szkoły, w których prezentują program “Znajdź pomysł na siebie”, podpowiadają, w jaki sposób szukać szczęścia.

Hołd

Festiwal Nowe Spojrzenie od początku wspiera młode ambitne zespoły z całego kraju. Ciekawych, mających coś do powiedzenia wykonawców można znaleźć również na lokalnym podwórku.

Zespół Hołd powstał w Bydgoszczy w 2006 roku. Założony przez grupę nastolatków, rozwijał się wraz z nimi. Dziś ich muzyka to ciężki rock z elementami rocka progresywnego, interesująco łączący żeński i męski wokal. Wyróżniają ich teksty – jednoznaczny przekaz niezostawiający złudzeń co do tego, czym żyją. W sierpniu 2013 ukazało się ich najnowsze demo “Impuls”. Planują kolejne nagrania.

Promyczki Dobra

1 czerwca jest Międzynarodowym Dniem Dziecka. Organizatorzy Festiwalu Nowe Spojrzenie nie mogli więc zapomnieć o najmłodszych jego uczestnikach. Dla wszystkich dzieci zagra zespół Promyczki Dobra!

Nowosądecka grupa śpiewa piosenki dla dzieci już od 1991 roku. Współpracuje z profesjonalnymi muzykami. Ma na koncie poważne występy: w Watykanie, Pałacu Kultury i Nauki, Zamku Królewskim, telewizyjne nagrania w “Ziarnie”, “Czasach”, “Między ziemią a niebem”, “Od przedszkola do Opola” oraz kilka studyjnych albumów.

 

 

Marsz dla Życia i Rodziny w tym roku razem z Festiwalem Nowe Spojrzenie!

 
W tym roku po raz pierwszy postanowiliśmy połączyć dwie ważne i wartościowe bydgoskie inicjatywy. Festiwal Nowe Spojrzenie podjął współpracę z bydgoskim Marszem dla Życia i Rodziny. Program Marszu przedstawia się następująco:

12:30 Msza Św. w bydgoskiej katedrze, ul. Farna 2
ok. 14:00 rozpoczęcie Marszu na Starym Rynku

Około godziny 15:00 Marsz zakończy się na terenie Festiwalu, gdzie cała zachodnia część terenu koło Bazyliki Mniejszej w Bydgoszczy (od Al. Ossolińskich) zostanie opanowana przez organizatorów Marszu. Na wszystkich czekać będzie piknik rodzinny i moc atrakcji (m.in. specjalna strefa dziecka).