Wojciech Klich nagrywa płytę z poezją Karola Wojtyły!

16 kwietnia, 2014 Wyłącz przez m.guzek

[youtube]www.youtube.com/watch?v=bVky26nmwn8[/youtube]

 

Tarnowski muzyki Wojciech Klich kończy nagrywać płytę z poezją Karola Wojtyły. W Internecie pojawił się krótki film dokumentujący pracę w studio.

 

Aktualnie gitarzysta pracuje nad płytą “Karolowe Pieśni” zawierającą poezję Karola Wojtyły. Zaprezentowany dzisiaj krótki film jest zapisem dwóch dni pracy (8-9 kwietnia 2014 r.) w 07 Studio w Tarnowie, podczas których swoje wokale dograło kilkoro zaproszonych gości, m.in.: Magdalena Stalmach (z zespołu Przystanek Mrówkowiec), Krzysztof Huber (z zespołu Personel), Rafał Huszno (z zespołu Totentanz) i Sławek Ramian.

 

 

Jednocześnie przypominamy, że 26 kwietnia 2014 roku w Centrum Sztuki Mościce odbędzie się premierowy koncert promujący materiał zawarty na płycie „Karolowe Pieśni”. Początek o godzinie 18. Więcej szczegółów na stronie wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/252237931627585/

 

Wojciech Klich to aktualnie jeden z najbardziej wpływowych gitarzystów w Polsce. Lider grupy Bardzo Orkiestra, gdzie prezentuje swoją autorską muzykę, animator i pomysłodawca wielu muzycznych wydarzeń w rodzinny Tarnowie (m.in. Zaduszki Dżemowe, Był Sobie Blues Festiwal, Rockowe O!płateczki). Przez wiele lat członek jednego z najlepszych zespołów rockowych w historii polskiej muzyki – ZIYO. Występował w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie u boku takich mistrzów gitary, jak Russell Marsland, Carlos Johnson i Charlie Love. Przez ostatnie lata był członkiem zespołu koncertowego popularnej polskiej wokalistki Ani Wyszkoni, dla której napisał przebój “Czy ten Pan i Pani”.