Twoje Niebo w każdej diecezji!

26 listopada, 2013 Wyłącz przez m.guzek

TN official fotoNagroda publiczności Złoty Krążek na Festivalu Chrześcijańskie Granie 2013 powędrowała do zespołu Twoje Niebo z Przemyśla. 24 października została oficjalnie wręczona podczas koncertu Uwielbienia “Droga Wiary”. Wydarzenie kończyło Rok Wiary w archidiecezji przemyskiej. Zespół do współpracy zaprosił: scholę Cordis Maria z Rączyny, Ruch Apostolstwa Młodzieży, Szkołę Nowej Ewangelizacji i Karmelitański Ruch Ewangelizacyjno – Modlitewny. Twoje Niebo od kilku lat pozytywnie promieniuje poprzez swoją działalność nie tylko w swojej diecezji.

 

Od początku swojego istnienia chór przygotowuje oprawę Mszy Świętej w karmelitańskim kościele w Przemyślu, prowadzi uwielbienie na spotkaniach młodzieżowych, wydarzeniach liturgicznych czy festiwalach. Twórczość Twojego Nieba inspiruje wielu młodych ludzi do włączania się w działalność muzyczną, a przede wszystkim ewangelizację. Bardzo dobry poziom zespołu napawa nadzieją, że podobne grupy powstaną również w innych miejscach. W każdej diecezji w Polsce powinien istnieć zespół podobny “Twojemu Niebu”.

 

 

Rozwój muzyki chrześcijańskiej w Polsce zależy nie tylko od ilości zespołów i chórów, ale przede wszystkim od warsztatu muzycznego. Tylko z tym co dobre można skutecznie dotrzeć do serc ludzi. Przykład Twojego Niebo pokazuje, że jest to możliwe. Sukces zespołu to z pewnością zasługa o. Mariusza Wójtowicza, który poprzez swoją determinację i charyzmat dotarł do młodych. Zaangażowanie profesjonalnych muzyków, warsztaty, udział w wielu festiwalach przyczyniło się do rozwoju zespołu. Sukces Twojego Nieba nie byłby możliwy bez zakonu ojców Karmelitów Bosych, którzy udostępniają swój klasztor do prób oraz koncertów zespołu.

 

Koncert “Droga Wiary” pokazał duże możliwości Twojego Nieba. Zespół zarówno dobrze się czuje w repertuarze takich zespołów jak Trzecia Godzina Dnia (“W cieniu Twoich rąk”), ale także wykonując pieśni liturgiczne z kwartetem smyczkowym (“Chlebie najcichszy”) czy a cappella (“Hosanna”).

 

Zespół Twoje Niebo w maju 2009 założył charyzmatyczny karmelita bosy o. Mariusz Wójtowicz. Od tego czasu zagrał prawie sto koncertów w różnych miejscach Polski. W 2012 roku wydał swój debiutancki, autorski album pt. “dzień po dniu”, na którym zaśpiewali m.in. Ewa Uryga, Andrzej i Kasia Lampert, Janusz Szrom. W tym momencie zespół przygotowuje kolejne płyty z kolędami, chorałami gregoriańskimi a w dalszej przyszłości planuje wydać drugi album z własnymi utworami. Więcej informacji o koncertach i działalności zespołu można znaleźć na stronie internetowej: twojeniebo.pl

 

 

Album  Twojego Nieba “Dzień po dniu” można zakupić na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=G81YFcCplVQ[/youtube]