Nowość: Kanaan – Miasto dla Jezusa

10 września, 2013 Wyłącz przez m.guzek

Kuba_Kornacki_fot.Lucyna_Lipińska Zespół Kanaan stworzył hymn akcji ewangelizacyjnej miast w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej – “Miasto dla Jezusa”. Utwór nosi tytuł “Lek na wszystko”. – Z prośbą o napisanie hymnu dla akcji „Miasto dla Jezusa” zwróciła się do mnie Magda Plucner ze SNE Koszalin, miała konkretny pomysł na ten utwór – opowiada Kuba Kornacki, autor słów i muzyki piosenki „Lek na wszystko” oraz lider zespołu Kanaan. – Ta piosenka właściwie pisała się sama, miałem wrażenie, że to Anioł Stróż szeptał mi do ucha właściwe słowa, a próbując je uchwycić, nie mogłem oderwać się od kartki – dodaje Kuba.

 

„Miasto dla Jezusa” to akcja ewangelizacyjna trzech miast w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej: Słupska, Koszalina i Piły. Spotkania, rekolekcje, ewangelizacje uliczne i inne inicjatywy mają na celu pogłębienie wiary i wzbudzenie jej w tych, którzy ją stracili.

 
Zespół Kanaan jest zwycięzcą tegorocznego festiwalu muzyki chrześcijańskiej Debiuty 2013 im. Moniki Brzozy, który odbył się 14 kwietnia w Dobrym Miejscu w Warszawie. W zespole grają tak znani muzycy, m.in.: Cezary Paciorek (instrumenty klawiszowe), Grzegorz Nadolny (bas), Maciej Afanasjew (skrzypce).

 

Zespół Kanaan wystąpi podczas Festivalu Chrześcijańskie Granie 2013.

 

[youtube]http://youtu.be/S55Ozi2Q2hw[/youtube]

 

Słowa i muzyka – Kuba Kornacki
Aranżacja – Cezary Paciorek
Produkcja – SNE Koszalin
Klip – TV Puls