Jazz w Podziemiach Kamedulskich – Krystyna Stańko

2 października, 2011 Wyłącz przez m.guzek

6 października o godz. 19.00  w Podziemiach Kamedulskich (ul.Dewajtis 3) w lasku bielańskim w Warszawie odbędzie się koncert Krystyny Stańko – ” Secretly” – muzyka Petera Gabriela. W sklepie Chrześcijańskie Granie można nabyć bezpłatne wejściówki na koncert.

Krystyna Stańko jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach oraz wykładowcą wokalistyki jazzowej i rozrywkowej w Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Swoją karierę rozpoczęła latach 80 XX wieku w bluesowym zespole Dekiel, z którym wystąpiła m.in. na Rawa Blues Festival. Podczas studiów na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach założyła żeński kwartet For Dee. Razem z zespołem zdobyła główną nagrodę na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, natomiast na koncercie „Debiuty” w 1991 roku w Opolu zdobyła nagrodę im. Anny Jantar za wykonanie własnej piosenki „To idzie nowe”.

W 1995 roku już jako duet For Dee (z Jowitą Tabaszewską) nagrała swoją pierwszą płytę „Kobiety”. Rok później nagrały także singiel „Naga chęć” oraz koncertowały w całej Polsce jako gość grupy Varius Manx.

Po paru latach przerwy w 2000 roku wraz z Maciejem Grzywaczem założyła grupę (0-58), z którym nagrała dwie płyty i jeden singiel. Od 2003 roku jej aktywność znowu spadła. W 2006 roku wydała dwa single, a jesienią 2008 ukazała się płyta „Usłysz Mnie”.