ŚDM Madryt 2011 z papieżem Benedyktem XVI

18 sierpnia, 2011 Wyłącz przez m.guzek

 

18 sierpnia o 12.00 Benedykt XVI wylądował na lotnisku Barajas w Madrycie. Papież rozpoczyna 4 dniową pielgrzymkę do Hiszpanii.Transmisje z powitania i z obchodów Światowych Dni Młodzieży można oglądać w Telewizji Trwam i na www.tv-trwam.pl Na ŚDM jest około 12 tysięcy Polaków i ponad milion osób z całego świata. Zachęcamy do łączności duchowej z młodymi i do śledzenia transmisji w Polskich mediach.

 

 

 

PROGRAM:

 


18 VIII 2011

12:00 Przylot Ojca Św. na lotnisko Barajas.
Ceremonia powitalna w Pabellón de Estado.
12:40 Przejazd papamobile do Madrytu
i przybycie do nuncjatury.
19:00 Powitanie młodzieży na Placu Cibeles.
Na Placu Niepodleglosci Ojciec Św. wraz z młodzieżą z pięciu kontynentów przejdzie przez Puerta de Alcalá.
Potem przejedzie papamobile do Placu Cibeles.
19 VIII 2011
11:10 Spotkania Ojca Świętego
Spotkanie z młodymi zakonnicami w Patio de los Reyes de El Escorial. Spotkanie z młodymi profesorami uniwersytetów w Basilica di San Lorenzo de El Escorial. Pozdrowienie Ojca Świętego.
19:30 Droga Krzyżowa na “Plaza de Cibeles” w Madrycie.
20 VIII 2011
09:50 Msza św. dla seminarzystów w katedrze Almudena.
19:30 Wizyta w “Fundación Instituto S. José”, Madryt.
20:20 Czuwanie modlitewne, lotnisko “Cuatro Vientos”, Madryt.
21 VIII 2011
09:00 Msza św. na Rozesłanie.
Msza św. z okazji 26. ŚDM na lotnisku Cuatro Vientos. Homilia Ojca Świętego. Modlitwa Anioł Pański i pozdrowienie Ojca Świętego. Ogłoszenie miejsca następnego ŚDM.
17:30 Spotkanie z wolontariuszami 26. ŚDM w Centrum Targowym IFEMA.
18:30 Ceremonia pożegnania na międzynarodowym lotnisku Bajaras w Madrycie.
Transmisje oglądaj na: www.tv-trwam.pl
Więcej informacji na: www.madryt2011.pl
Benedykt XVI – fragment przemówienia:
Dlaczego i w jakim celu przybyła tak wielka rzesza młodych do Madrytu? Chociaż odpowiedzi powinni byli udzielić sami młodzi, można z pewnością pomyśleć, że pragną oni wysłuchać Słowa Bożego, jak zaproponowałem im w haśle tego Światowego Dnia Młodzieży, aby – zakorzenieni i zbudowani w Chrystusie – okazywali siłę swej wiary. 

Wielu z nich usłyszało głos Boga być może tylko jako lekki szmer, który pobudził ich do gorliwszego szukania Go i do dzielenia się z innymi doświadczeniem siły, jaką daje głos Boga w ich życiu. Owo odkrycie żywego Boga ożywia młodychi otwiera im oczy na wyzwania świata, w którym żyją, z jego ograniczeniami i jego możliwościami. Widzą powierzchowność, konsumizm i hedonizm, wiele banalności w przeżywaniu płciowości, wielki niedostatek solidarności, wielkie zepsucie. I wiedzą, że bez Boga będzie trudno podjąć te wyzwania i być prawdziwie szczęśliwymi, wkładając cały swój entuzjazm w osiągnięcie prawdziwego życia. Z Nim jednak będą mieli światło, aby iść i powody, aby mieć nadzieję, nie zatrzymując się przed swymi najwyższymi ideałami, które uzasadnią ich wielkoduszne zaangażowanie na rzecz budowania społeczeństwa, w którym szanuje się godność ludzką i rzeczywiste braterstwo.

Za:www.opoka.org.pl/aktualnosci/news.php?id=38923&s=opoka