Nowości – filmy:Fatima 13.dzień Przesłanie nadziei,Pius XII,Paweł VI

5 lipca, 2011 Wyłącz przez m.guzek

Na czas wakacji sklep Chrześcijańskie Granie polecamy dobre, chrześcijańskie filmy: bestseller FATIMA 13. DZIEŃ Przesłanie nadziei , Pius XII – pod rzymskim niebem , Paweł VI – papież burzliwych czasów .Nasz sklep objął patronat nad filmami o papieżach: Piusie XII i Pawle VI.Zachęcamy do zapoznania się z nowościami w naszym sklepie: nowości >>>

 


 

FATIMA 13. DZIEŃ Przesłanie nadziei: Opierając się na wspomnieniach najstarszej z dzieci Łucji Santos i na tysiącach świadectw naocznych świadków film “13-ty Dzień” w artystycznej postaci ukazuje  prawdziwą historię trójki pastuszków, którzy doznali sześciu Objawień Najświętszej Maryi Panny, w okresie od maja do października 1917, zakończonych cudem proroctwa.

 

 

 

Pius XII – pod rzymskim niebem: W tle działań wojennych i wielkiej polityki ważącej o  losach świata, rozgrywają się dramaty zwykłych ludzi, którzy codziennie stają do walki o życie, rodzinę i miłość..   Film z dwóch perspektyw przybliża skomplikowane zagadnienia tragicznych wydarzeń II Wojny Światowej oraz postawę papieża Piusa XII, która do dziś budzi wiele sporów i kontrowersji.

 

 

 

Paweł VI – papież burzliwych czasów: Ks. Battista Montini jako urzędnik Sekretariatu Stanu przez wiele lat
doradzał kolejnym papieżom. Był jednym z najbliższych współpracowników Piusa XII, który przeprowadził Kościół przez okres reżimu faszystowskiego i II Wojny Światowej, a już jako Paweł VI musiał sprostać wyzwaniom  Soboru Watykańskiego II,  świeżo ukonstytuowanej Republiki Włoskiej i związanymi z tym protestami i atakami terrorystycznymi  lat 60. i 70.  Był pierwszym papieżem, który opuścił Stolicę Apostolską i odwiedził wszystkie kontynenty.