Internetowa Premiera Jutrzni za Nienarodzonych: 25 marca 2011

21 marca, 2011 Wyłącz przez m.guzek

 

25 marca odbędzie się internetowa premiera Jutrzni za Nienarodzonych. Dziesięciu utworów z tej kompozycji będzie można od tego dnia słuchać na profilu Jutrzni za Nienarodzonych na www.myspace.com/555939967 oraz ściągnąć je za pośrednictwem bloga Jutrzni na bebenek.livejournal.com na którym zostaną umieszczone w formie płyty internetowej.Autorem Jutrzni za Nienarodzonych jest krakowski kompozytor muzyki liturgicznej – Paweł Bębenek, mający w swoim dorobku szereg znakomitych kompozycji, z których pierwszą i najbardziej znaną stanowi Msza o Miłosierdziu.

Jutrznia za Nienarodzonych to projekt, który powstał w odpowiedzi na jedną z największych dyskusji i w związku z jednym z największych problemów współczesnego świata – zagrożenia dla życia u jego początku. Jest to utwór odnoszący się do powstania ludzkiego istnienia i stanowi modlitwę za życie przed narodzeniem oraz uwielbienie Boga za ten dar.

W nagraniu Jutrzni za Nienarodzonych, jako wolontariusze, wzięli udział studenci krakowskiego Duszpasterstwa Akademickiego „Beczka” oraz zaprzyjaźnieni instrumenatliści. Miało ono miejsce 24. 11. 2010r. w krakowskim kościele p.w. Św. Barbary. Projekt sfinansowany został przez grupę przyjaciół, prywatnych darczyńców i jest utworem przeznaczonym do wolnego wykorzystania i wykonywania, tj. bez wynagrodzenia. Płyta internetowa zawierająca utwory Jutrzni jest dostępna do ściągnięcia, kopiowania i dalszej dystrybucji dla wszystkich. Już wcześniej w internecie zostały już umieszczone nuty wszystkich utworów z tej kompozycji.

Szczegółowe informacje dotyczące projektu znajdują się na blogu http://bebenek.livejournal.com/ oraz na profilu http://www.myspace.com/555939967

[youtube]wQLF6_Jq1Mk[/youtube]

Lidia Nowicka