Bądź jak Jezus już 30 maja 2024

Bądź jak Jezus już 30 maja 2024

16 maja, 2024 0 przez m.guzek

Już od 15 lat wiele tysięcy osób spotyka się w Mysłowicach na koncercie Bądź jak Jezus. To wielkie rodzinne i wielogeneracyjne wydarzenie, na którym nie zabraknie interesujących propozycji dla dzieci i młodzieży, ich rodziców oraz dziadków. Jak co roku, Park Słupna przeobrazi się w koncertowe miasteczko, w którym znajdzie się i plac zabaw, i pełne rozmaitych towarów stoiska; pojawi się także dobra książka i film. 

 

Bądź jak Jezus to jednak przede wszystkim doskonała muzyka. Wystarczy wymienić, kto wystąpi na tegorocznym koncercie, żeby nie mieć co do tego żadnych wątpliwości: Hillsong London Worship, Arka Noego, Rock and Fire, Katolika Front oraz Igramy z Pokusą. To ogromna doza fantastycznego grania i przesłanie, które powinien usłyszeć współczesny człowiek. Mysłowicki koncert przyniesie inspirację także do zadania sobie niełatwych pytań o relację z samym sobą i z drugim człowiekiem. W tym roku znak zapytania zostanie postawiony nad kwestią fundamentalną: kim jestem? Czas niepewności, w jakim żyjemy, wymaga odwagi skonfrontowania się twarzą w twarz z kwestiami podstawowymi. W dotarciu do istoty rzeczy, która pozwoli nam lepiej zrozumieć świat i wybrać właściwą drogę rozwoju, pomoże nam chwila namysłu nad tym, po co jestem… skąd we mnie ten ból…. dlaczego urodziłem się w takim domu.. czy istnieje jakiś Bóg… dlaczego w moim domu wydarzyło się tyle zła… co po śmierci… co to jest prawda…? Nie wszystkie te pytania będą adresowane do każdego z nas – uczestników koncertu: to od naszych indywidualnych potrzeb zależy, które z nich podejmiemy i zdecydujemy się na poszukiwanie odpowiedzi. 

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

6 raperów połączyło siły, by stworzyć utwór Jedno! (chrzescijanskiegranie.pl)

 

Na mysłowickim koncercie każdy znajdzie swój kawałek tortu – tortu, którego smak będzie można autentycznie poczuć, bo pojawi się naprawdę i to w swojej urodzinowej odsłonie. 15 lat w życiu koncertu, to przecież nie byle co – to wiek niemal sędziwy, do którego tylko nieliczni mają szczęście dotrwać. 30 maja zdziwicie się jednak, jak nasz Jubilat dobrze się trzyma, w jakiej fenomenalnej jest kondycji, a właściwie to nawet z każdym rokiem coraz lepszej. Jak to możliwe? Odpowiedź jest prosta: muzyka i dobra zabawa w świetnym towarzystwie czynią cuda!

 

 

 

 

Potrzebujesz fotelika samochodowego dla dziecka?

Wejdź na: Rejestracja fotelik.net – Tutaj zarejestrujesz się na wizytę w Centrum Bezpieczeństwa fotelik.info

Fotelik.info znajdziesz w Gliwicach, w Chorzowie, w Krakowie, w Warszawie, w Skarżysku i Wrocławiu.