Finał Festiwalu Nowej Kultury – znamy laureatów nagrody “Człowiek Nowej Kultury”

Finał Festiwalu Nowej Kultury – znamy laureatów nagrody “Człowiek Nowej Kultury”

27 października, 2023 0 przez m.guzek

“W czwartkowy wieczór 26 października 2023 roku Galą Człowieka Nowej Kultury połączoną z Koncertem Galowym zakończyliśmy tegoroczną edycję Festiwalu Nowej Kultury.” – informują organizatorzy. Wydarzenie to miało miejsce w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.

 

DO 31 X 2023 – WYPRZEDAŻ:  BESTSELLER: Chrześcijańskie Granie CD kup w sklepie Chrześcijańskie Granie (chrzescijanskiegranie.pl)

Wieczór rozpoczął się galą wręczenia nagród “Człowiek Nowej Kultury”, którą poprowadził Leszek Zduń. Nagrody zostały przyznane w kategoriach: sztuka, inicjatywa, biznes, oraz działalność społeczna. Przyznane zostały także 2 nagrody specjalne. Nagrodzone zostały osoby działające w różnych dziedzinach życia, które na co dzień starają się żyć w oparciu o wartości chrześcijańskie, budując społeczność ludzi Nowej Kultury.

Laureatami tegorocznej edycji gali byli:

– W kategorii biznes – Kamil Zbozień

– W kategorii inicjatywa – Ks. Piotr Pilśniak

– W kategorii sztuka – Lidia Sadowa

– W Kategorii działalność społeczna – Andrzej Sobczyk

– Nagrody specjalna – Marcin Pospieszalski oraz Ks. Henryk Bolczyk

Bezpośrednio po gali odbył się Koncert Galowy Festiwalu Nowej Kultury w trakcie którego wybrzmiały porywające piosenki o pięknie, które spotyka nas każdego dnia. Na scenie było można zobaczyć m.in.: Mateusza Ziółko, Agnieszkę Cudzich, Arkadio, GGDuo, czy Mate.O. Artystom towarzyszyła Orkiestra Krakowski Syndykat Kulturalny. Kierownikiem muzycznym był Piotr Cudzich.

Celem wydarzeń była promocja Nowej Kultury, która zgodnie z myślą Ks. Franciszka Blachnickiego polega na uwolnieniu człowieka od wszystkiego, co poniża jego godność, a także przyczynia się do szerzenia kultury, czystości i skromności jako wyrazu szacunku dla osoby.

Organizator: Fundacja Muza Dei- Centrum Nowej Kultury. Jest to nowoczesna organizacja pozarządowa, której nadrzędnym celem jest promowanie tradycyjnych wartości społecznych oraz Nowej Kultury, stawiającej na człowieka, na jego godność. Organizujemy koncerty, widowiska, festiwale, konferencje, warsztaty, spotkania, spektakle teatralne i inne wydarzenia kulturalne, których odbiorcami są różne grupy wiekowe.

POLECAMY:

Jedyny koncert w Polsce – Kari Jobe, Cody Carnes, Martin Smith (chrzescijanskiegranie.pl)