PRZEDSIĘBIORCY W CZASIE KRYZYSU TRZYMAJĄ SIĘ RAZEM. II PIELGRZYMKA PRZEDSIĘBIORCÓW przybyła na Jasną Górę.

PRZEDSIĘBIORCY W CZASIE KRYZYSU TRZYMAJĄ SIĘ RAZEM. II PIELGRZYMKA PRZEDSIĘBIORCÓW przybyła na Jasną Górę.

7 października, 2020 0 przez m.guzek

W niedzielę, 4 października 2020 odbyła się II Pielgrzymka Przedsiębiorców MMSP, Pracodawców, Samozatrudnionych i Freelancerów na Jasną Górę. W dobie kryzysu ponad 200 osób z różnych branż zawierzyło swoje firmy, rodziny, pracowników i finanse Bogu przez Niepokalane Serce Maryi.

Pandemia nie odstraszyła wierzących przedsiębiorców – paradoksalnie czas kryzysu pokazał, że wspólnie przeżywana wiara pozwala nie tylko przetrwać trudny czas, ale wyjść z niego z nadzieją i ufnością.

 

Szukaj dobrej muzyki na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Niedzielne spotkanie było okazją nie tylko do wspólnej modlitwy, której przewodniczył Abp. Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, ale także do zdobycia konkretnej wiedzy. Poranny blok spotkań wypełniły konferencje.

 

Pierwsze wystąpienie, ks. dr Wojciech Węgrzyniak rozpoczął od mocnego stwierdzenia – „Pieniądze są dobre.” –  W swoim wykładzie dał 10 drogowskazów dla ludzi przedsiębiorczych, które można znaleźć w Piśmie Świętym. Mówią one o zdrowym stosunku do pieniądza i do Boga.

 

Drugi z prelegentów, Jacek Krzemiński, ekonomista i dziennikarz powiedział jasno „Każdy kryzys jest szansą, zmianą.” To co trudne jest szansą na coś nowego, lepszego. Na licznych przykładach pokazał jak trudne doświadczenia można przekuć na sukces.

 

O 12.30 rozpoczął się centralny punkt tegorocznej pielgrzymki – msza święta w kaplicy Matki Bożej, podczas której przedsiębiorcy dokonali aktu zawierzenia swoich rodzin, firm i pracowników Maryi. Ma to sens, nie tylko duchowy, ale jak pokazały późniejsze świadectwa biznesmenów – także ekonomiczny i życiowy.

 

Tegoroczna Pielgrzymka Przedsiębiorców pokazała, że w czasach gdy świat jest w lęku z powodu pandemii, wiara jest źródłem nadziei, a Bóg działa w bardzo konkretny sposób. Podczas wydarzenia odbyła się też premiera prawdopodobnie pierwszego na świecie modlitewnika przedsiębiorcy autorstwa ks. Grzegorza Piątka SCJ, który powiedział: „Działamy jako przedsiębiorcy często na pierwszej linii frontu czy to finansowego czy też duchowego, ale mamy Opiekunkę i w Jej ręce chcemy oddać nasz los”.

 

Organizatorami wydarzenia było Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT oraz Stowarzyszenie Chrześcijańskich Menedżerów Nostra Res. Informacje o kolejnej pielgrzymce znajdą się na http://www.pielgrzymkaprzedsiebiorcow.pl/

 

Dobre wydarzenia poleca www.fotelik.info