Grajmy Chrześcijańskie Granie … w Białymstoku i Ostródzie

Grajmy Chrześcijańskie Granie … w Białymstoku i Ostródzie

15 czerwca, 2016 Wyłącz przez m.guzek

aby świat usłyszał

 

W ostatnich tygodniach w całej Polsce odbyło się kilkadziesiąt koncertów uwielbieniowych. Pod koniec maja w Ostródzie miał miejsce koncert i warsztaty “Aby świat usłyszał” a kilka dni temu podobne wydarzenie odbyło się w Białymstoku pod tytułem “Bogu dźwięki”. Obydwie inicjatywy łączyła idea grania i śpiewania muzyki chrześcijańskiej oraz… mocne świadectwa.

 

Białystok i Ostróda coraz mocniej zaznaczają swoją obecność na mapie imprez promujących muzykę z dobrym przesłaniem. “Bogu dźwięki” i koncert “Aby świat usłyszał” zataczają coraz szersze kręgi. Na warsztaty zjeżdżają co roku dziesiątki, a nawet setki młodych ludzi, a publika na koncertach również dopisuje. W tym roku w Ostródzie poza chórem warsztatowym ogromne wrażenie zrobił jeden z najlepszych i najstarszych zespołów sceny “Deus Meus”. Świadectwo prowadzącego koncert Adama Woronowicza zostanie również mocno w pamięci. Wartość Eucharystii i wiary zostały podkreślone w słowach małżeństwa mieszkającego na co dzień w Niemczech.

 

W Białymstoku usłyszeliśmy nie tylko mocne wyznanie wiary, ale  przede wszystkim energetyczny, uwielbieniowy zespół Adonai. Nie było łatwo nagłośnić chór złożony z kilkudziesięciu uczestników warsztatów. Dzięki modlitwie i ciężkiej pracy akustyków udało się. Dobry poziom, ale atmosfera wydarzenia przyciągnęły setki mieszkańców Podlasia i nie tylko. Białystok zachwyca nie tylko młodością, prostą wiarą ludzi, ale przede wszystkim otwartością…Chce się wracać.

 

Zarówno Białystok i Ostróda pokazują, że można… Zapał i profesjonalizm z którym organizatorzy od wielu lat przygotowują imprezy wydaje już dobre owoce. Przyszedł czas, żeby inicjatywy takie jak “Aby świat usłyszał” i “Bogu dźwięki” docenić nie tylko słowem, ale i pokazać je innym. Dzisiaj tylko w kilku słowach możemy podkreślić znakomitą pracę organizatorów tych wydarzeń. Mam nadzieję, że niektórych z nich będziemy mogli spotkać i zobaczyć na jesieni podczas VI edycji Festiwalu Chrześcijańskie Granie.

 

 


 

Patronat medialny nad wydarzeniami objął sklep i serwis www.chrzescijanskiegranie.pl