Już jutro: ”Z wolności dom” dla “Zbuduj FreeDOM”

Już jutro: ”Z wolności dom” dla “Zbuduj FreeDOM”

14 listopada, 2015 Wyłącz przez m.guzek

Dobre Ludzie w Dobrym Miejscu - 15 listopada!

Formacja Szymona Babuchowskiego “Dobre Ludzie” przygotowała utwór pt.”Z wolności dom” promujący kampanię na rzecz budowy schroniska dla ofiar handlu ludźmi “Zbuduj FreeDOM”. Poza koncertem odbędzie się spotkanie organizowane przez Fundację „Razem dla Afryki” na temat handlu ludźmi w Afryce i formom pomocy.Zapraszamy już jutro o 16.30 do Katolickiego Centrum Kultury Dobre Miejsce w Warszawie.Patronem medialnym wydarzenia jest Chrześcijańskie Granie.

 

Wydarzenie będzie promowało również akcję zbierania funduszy na budowę schroniska dla ofiar handlu ludźmi w stolicy Kenii, Nairobi. Ośrodek poprowadzi organizacja HAART Kenya, założona z 2010 r. przez Polaka, Radosława Malinowskiego. HAART współpracuje z archidiecezją Nairobi i diecezją Ngong.

 
Kampania #Zbuduj FreeDOM wystartowała 18 października, w Europejski Dzień Przeciw Handlowi Ludźmi. Jej Ambasadorami są m.in. Krzysztof Zanussi, Darek i Ela Malejonek, Księżna Maria Sapieha, Kabaret Mumio, dziennikarze i podróżnicy. Słowa błogosławieństwa dla kampanii przesłał również Papież Franciszek. W specjalnym telegramie Watykański Sekretarz Stanu kard. Pietro Parolin zapewnia o wdzięczności Papieża za podejmowane wysiłki oraz o jego modlitwie, „by inicjatywa „ZBUDUJ FreeDOM” pomogła w uwolnieniu mężczyzn, kobiet i dzieci, a jednocześnie wsparła ich w procesie rehabilitacji i odzyskaniu godnego życia.”

 

Miejsce: DOBRE MIEJSCE wej. B; Aula bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

 

15 listopada A.D. 2015 (niedziela) godz. 16:30 DOBRE MIEJSCE Wstęp wolny www.dobremiejsce.org. Płyty zespołu Dobre Ludzie można zakupić na www.chrzescijanskiegranie.pl