Marsz dla Życia i Rodziny już jutro!

Marsz dla Życia i Rodziny już jutro!

30 maja, 2015 Wyłącz przez m.guzek
Chrześcijańskie Granie na Marszu dla Życia i Rodziny w Warszawie!!!

Chrześcijańskie Granie na Marszu dla Życia i Rodziny w Warszawie!!!

 

 

Już jutro spotykamy się o godz. 12.00 pod Pomnikiem Kopernika…dalej idziemy ulicami: Krakowskie Przedmieście, Karową, Browarną do Parku Kazimierzowskiego, gdzie odbędzie się Rodzinny Piknik. To już 10 Marsz dla Życia i Rodziny! W tym roku nie tylko w Warszawie, ale i ponad 100 miastach w kraju. Patronat nad warszawskim marszem objął serwis i sklep www.chrzescijanskiegranie.pl

 

“Jak zwykle, będzie radośnie i kolorowo. Uczestnikom Marszu będzie towarzyszyła orkiestra „Pipes and Drums” Częstochowa grająca na wielkich dudach szkockich. Nie zabraknie również niespodzianek dla najmłodszych z okazji ich święta. Mamy w stanie błogosławionym otrzymają dla swoich jeszcze nienarodzonych pociech, ale już obecnych wśród nas, body z logiem Marszu.” – zapowiadają organizatorzy.

 

Podczas pikniku rodzinnego zapraszamy na stoisko sklepu www.chrzescijanskiegranie.pl .W ramach rodzinnego pikniku w Parku Kazimierzowskim odbędzie się koncert Debiutu 2015 – zespołu Soudarion.

 

 

IDEA MARSZU

Imprezę wyróżnia jej afirmatywny charakter, ponieważ Marsze to przede wszystkim święto rodzin, stanowiące okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny. W minionych latach do udziału w wydarzeniu zachęcały znane i cenione osoby, m.in.: Marzena Nykiel, prof. Jan Żaryn, Przemysław Babiarz czy Krzysztof Ziemiec.

 

TEGOROCZNA TEMATYKA

Jednak Marsze, to nie tylko kolorowy korowód. To również dobitna odpowiedź na najważniejsze wyzwania naszych czasów. Tematem tegorocznych Marszów jest troska rodziców o wychowanie i edukację swoich dzieci. Chcemy przypomnieć, że rodzicie mają prawo i obowiązek wychowania dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami. Wszystkie prawa rodziców pochodzące z prawa naturalnego, potwierdzone między innymi w Konstytucji, winny być przez decydentów uznane i chronione. Ponieważ rodzice pełnią pierwszoplanową rolę wychowawczą, wszelkie instytucje publiczne winny pełnić rolę pomocniczą uznając autorytet i wolę rodziców.

 

Pragniemy również zwrócić uwagę na potrzebę coraz lepszej współpracy szkół z rodzicami uczniów w zakresie wychowania i przekazywania młodemu pokoleniu spójnego systemu wartości. Wychowanie oparte na podstawach wyrosłych z europejskiego kręgu kulturowego, u którego podstaw leży odpowiedzialność, wartość rodziny oraz szacunek dla życia, daje gwarancję przygotowania młodych ludzi do podjęcia odpowiedzialności za własną rodzinę, kraj i życie społeczne.