Dzień Dziecka 2015: „Biała jak mleko, czerwona jak krew”

Dzień Dziecka 2015: „Biała jak mleko, czerwona jak krew”

22 maja, 2015 Wyłącz przez m.guzek

Plakat Biała_Jak_mleko...Dobre_Miejsce

Dzień przed Dniem Dziecka Dobre Miejsce i Chrześcijańskie Granie zapraszają na film „Biała jak mleko, czerwona jak krew”. Włoska produkcja niedawno zawitała do polskich kin. Swoją bielańską premierę będzie miała 31 maja o 15.30 przy Dewajtis 3 w Katolickim Centrum Kultury Dobre Miejsce.

 

Bilety w cenie 15 zł. będą do nabycia od godz.14:30 w dniu seansu w Dobrym Miejscu w sklepie “Chrześcijańskie Granie” – piętro I. Film od lat 10.Więcej o „Biała jak mleko, czerwona jak krew” również na www.dobremiejsce.org
Zwiastun na kanale You Tube Dobrego Miejsca:

 

Reżyseria: Giacomo Campiotti
Produkcja: Włochy 2013
czas trwania filmu: 1 godz. 42 min

 

DOBRE MIEJSCE wej. B, ul. Dewajtis 3, Las Bielański, Warszawa.
Sala widowiskowa bł. ks. Jerzego Popiełuszki

 

Bianca come il latte rossa come il sangue

 

O filmie:

Leo jest szesnastolatkiem i życie ma dla niego tylko dwa kolory: Biały i Czerwony. Jest wiecznie nieuczesany, gra w piłkę, słucha głośnej muzyki. Nienawidzi prac domowych, ale nie przejmuje się nimi, bo wie, że może je przepisać. Szkoła jest piękna, ale dopiero po południu, kiedy już nie ma nauczycieli. Biały jest absolutną pustką, ciszą, nudą i budzi przerażenie. Trzeba go unikać. Czerwony jest jak krew, która pulsuje w żyłach przed meczem, jak ognistorude włosy Beatrice, dziewczyny, o której marzy i którą chce zdobyć. Jest gotów uczynić dla nie wszystko, bo jest szaleńczo zakochany. Beatrice jeszcze o tym nie wie. Kiedy wreszcie Leo znajduje odwagę, by zbliżyć się do dziewczyny, odkrywa, że przechodzi ona bardzo bolesne doświadczenie. Wobec jej cierpienia chłopak zaczyna dojrzewać i dokonywać swoich wyborów w świecie, który go otacza i na oczach tych, którzy mu towarzyszą i go wspierają: rodziców, kolegów oraz profesora, który okazuje się kimś wyjątkowym.