Mietek Szcześniak zaśpiewa wiersze ks.Twardowskiego

Mietek Szcześniak zaśpiewa wiersze ks.Twardowskiego

9 lutego, 2015 Wyłącz przez m.guzek

DSC_2917Powstaje nowa płyta Mieczysława Szcześniaka do wierszy ks. Jana Twardowskiego na 100lecie urodzin poety (1915 – 2015). Jego kompozycja do wiersza pt. ” Wiersz z banałem w środku” ks.Jana Twardowskiego – wydana jako (zaśpiewana przez niego) piosenka pt. ” SPOZA NAS” stała się wielkim przebojem , najczęściej publikowaną w radiach i wydawaną w kompilacjach jego piosenką.

 

Zamierzenie artysty było proste : podzielić się ulubieniem twórczością Twardowskiego, przenosząc jego wiersze z serc do głów i na usta, żeby można było je śpiewać tańczyć , śmiać się i płakać niewymuszenie i po prostu – jak w wierszach Twardowskiego.Forma miała dodać lekkości i podkreślić to , co ważne dla poety i kompozytora – ciepłą nadzieję, afirmację poetyckiej prostoduszności, zdystansowanej a niewymuszonej mądrości codziennej i zupełnie niecodziennej.Dlatego opracowane przez Szcześniaka wiersze opowiedziane są przez kompozycje nawiązujące do akustycznej, lekkiej i pełnej słońca muzyki brazylijskiej, jej wyraźnych rodzajów : bossanova, samba, chorinjo, sao.

 

 

Płyty Mietka Szcześniaka można kupić na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

 

Nowa płyta Mietka Szcześniaka jest w całości nagrana akustycznie, ma szlachetne, organiczne brzmienie. Żeby do treści dodać niezłą formę – została nagrana przez brazylijskich muzyków w USA. Instrumentarium : gitara, bas, fortepian, trzech perkusjonistów, chórki ( wśród nich też Grażyna Auguścik) oraz zaaranżowany przez K. Herdzina – kwartet smyczkowy.

Za:Fb; foto.mieczu