Bóg nie umarł” – 15 marca w Dobrym Miejscu!

Bóg nie umarł” – 15 marca w Dobrym Miejscu!

23 lutego, 2015 Wyłącz przez m.guzek

Bóg nie umarł

Już 15 marca o 18.00 film BÓG NIE UMARŁ (God’s Not Dead) będzie można obejrzeć w Katolickim Centrum Kultury Dobre Miejsce na warszawskich Bielanach. Bilety w cenie 15 zł. będzie można kupić od 17.00 w sklepie Chrześcijańskie Granie (www.chrzescijanskiegranie.pl).

 

Wprowadzenie do filmu oraz dyskusję po projekcji poprowadzi filmoznawca, publicysta, dziennikarka i reżyser teatralny Dorota Kołodziejczyk – o filmie czytaj również na portalu www.kmdm.pl

 

W filmie „Bóg nie umarł” występuje plejada znanych i lubianych aktorów reprezentujących różne obszary amerykańskiego kina i telewizji. Kevin Sorbo zapisał się w pamięci widzów na całym świecie tytułową rolą w przebojowym serialu „Herkules”, jednakże wystąpił też w dziesiątkach filmów, na czele z „Surferką z charakterem” Seana McNamary oraz „Kullem zdobywcą” Johna Nicolella. Z kolei młody i utalentowany Shane Harper dopiero rozpoczyna swoją przygodę z aktorstwem, ale ma już na koncie liczne sukcesy, wliczając w to role w „High School Musical 2″ Kenny’ego Ortegi, „Nazywam się Khan” Karana Johara oraz serialu „Powodzenia Charlie”.

 

 

 

O FILMIE:

Gdy na pierwszych uniwersyteckich zajęciach z filozofii Josh Wheaton podejmuje wyzwanie rzucone przez osławionego profesora-ateistę, który każe swoim wierzącym studentom zaprzeczyć istnieniu Boga, wydaje się, że wynik tego ideologicznego starcia jest z góry przesądzony. Josh jako jedyny ma w sobie odwagę, by zakwestionować słynne stwierdzenie Friedricha Nietzsche’go głoszącego śmierć Stwórcy. Wszyscy koledzy i koleżanki z grupy Josha szykują się na obserwowanie efektownej nauczki, którą doświadczony wykładowca ma ewidentnie zamiar dać niesfornemu studentowi. Josha ostrzegano przed poglądami nieprzejednanego profesora Radissona, lecz chłopak i tak postawia stanąć w obronie własnej wiary. Dopiero po fakcie zrozumiał, że być może utrudnił sobie tym samym całe studenckie życie. Ma czas do końca semestru, by przekonać wykładowcę i resztę uczestników kursu filozofii, że Bóg jednak istnieje. Chłopak zaczyna zastanawiać się, czy jest faktycznie w stanie udowodnić istnienie Boga, czy też polegnie na polu bitwy i w rezultacie będzie musiał wybierać między wiarą i własną przyszłością na Uniwersytecie. Mimo coraz większych wątpliwości znajduje w sobie siłę, by stawić czoła nieugiętemu przeciwnikowi, udowodnić własną wartość oraz spróbować obrócić beznadziejnie wyglądającą sytuację na swoją korzyść.

 

Gościnnie na ekranie pojawiają się członkowie przebojowego chrześcijańskiego zespołu pop-rockowego Newsboys, a także znani z niezwykle popularnego reality show „Dynastia kaczorów” Willie i Korie Robertson.

 

 

Płytę NEWSBOYS można kupić na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Za: dobremiejsce.org/niezalezna.pl/kmdm.pl