Hymn ŚDM 2016 – Błogosławieni Miłosierni. Oficjalne nagranie (YouTube)

Hymn ŚDM 2016 – Błogosławieni Miłosierni. Oficjalne nagranie (YouTube)

6 stycznia, 2015 Wyłącz przez mateo

Mamy już nagranie oficjalnego Hymnu ŚDM 2016 w Krakowie. Zostało właśnie zaprezentowane na YouTube. Prapremiera live odbyła się 6 stycznia 2015 roku (wtorek) w święto Objawienia Pańskiego, na zakończenie Orszaku Trzech Króli w Krakowie. Uczestnicy mogli wysłuchać go na Rynku Głównym ok. godz. 12.00. 

 

Hymn Światowych Dni Młodzieży znajdziesz na płycie Jednego Serca Jednego Ducha 2015. Album kupisz na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Logo SDM 2016 KrakówAutorem słów i muzyki kompozycji jest Jakub Blycharz. Tekst hymnu został zaczerpnięty z Pisma Świętego a jego refrenem są słowa jednego z błogosławieństw, które jest hasłem Światowych Dni Młodzieży 2016: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. W momencie premiery utworu w Internecie pojawi się także materiał wideo zarejestrowany w czasie nagrania studyjnego przygotowany przez portal Stacja7. Zapowiedziano też powstanie oficjalnego teledysku, który będzie promował zarówno ŚDM, jak i Kraków i całą Małopolskę.

 

6 stycznia 2015, w krakowskim prawykonaniu hymnu “Błogosławieni miłosierni” wzięli udział artyści, którzy przygotowali studyjne nagranie dzieła – chór, orkiestra symfoniczna i zespół muzyczny.

 

Ufamy, że Światowe Dni Młodzieży w Krakowie będą okazją do objawienia się miłosiernego Boga wszystkim, którzy tu przybędą – na wzór Trzech Króli – aby dzielić się swoją wiarą. – mówią przedstawiciele Komitetu Organizacyjnego ŚDM 2016

 

W tym roku Orszaki Trzech Króli przeszły w ponad 330 miastach Polski. Od lat gromadzą one setki tysięcy ludzi w różnym wieku.

 

fot. mat. org // krakow2016.org.pl

fot. mat. org // krakow2016.org.pl

 

 

TEKST HYMNU

1. Wznoszę swe oczy ku górom, skąd
Przyjdzie mi pomoc;
Pomoc od Pana, wszak Bogiem On
Miłosiernym jest!

2. Kiedy zbłądzimy, sam szuka nas,
By w swe ramiona wziąć,
Rany uleczyć Krwią swoich ran,
Nowe życie tchnąć!
Błogosławieni miłosierni,
albowiem oni miłosierdzia dostąpią!

3. Gdyby nam Pan nie odpuścił win,
Któż ostać by się mógł?
Lecz On przebacza, przeto i my
Czyńmy jak nasz Bóg!

4. Pan Syna Krwią zmazał wszelki dług,
Syn z grobu żywy wstał;
„Panem jest Jezus” – mówi w nas Duch.
Niech to widzi świat!

[BRIDGE]
Więc odrzuć lęk i wiernym bądź,
Swe troski w Panu złóż
I ufaj, bo zmartwychwstał i wciąż
Żyje Pan, Twój Bóg!

 

za: krakow2016.org.pl // gospelbox.pl