Campo Bosko 2014 w Czerwińsku nad Wisłą

Campo Bosko 2014 w Czerwińsku nad Wisłą

7 sierpnia, 2014 Wyłącz przez m.guzek

PlakatW dniach 21 – 24 sierpnia w Czerwińsku nad Wisłą odbędzie się Salezjańskie Spotkanie Młodzieży Campo Bosko. Tegoroczne hasło przewodnie to: „E-migranci. Nasza Ojczyzna jest w niebie”. Na uczestników czeka około 50 warsztatów, spotkania z ciekawymi ludźmi oraz kilka dobrych koncertów.
Campo Bosko to trwające 4 dni ogólnopolskie spotkanie młodzieży organizowane przez Salezjanów, które ma już swoją 20-letnią tradycję. Do Czerwińska nad Wisłą zjeżdża się zwykle od 500 do 800 młodych osób, którzy mają okazję słuchać konferencji, rozwijać swoje zdolności i talenty w ramach różnego rodzaju warsztatów oraz bawić się podczas wieczornych koncertów.

 

 

Wśród gości Campo Bosko pojawią się znane osoby ze świata nauki, kultury i sztuki. Swoją obecność potwierdzili dr Jacek Kurzępa – socjolog młodzieży, Darek Malejonek – muzyk zespołu Maleo Reggae Rockers, raper Peja, aktorka Patrycja Hurlak, dziennikarz Jacek Porzeziński i wielu innych ciekawych gości. Wśród zespołów będzie można usłyszeć m.in. Tabu, New Life M, Porozumienie, FPS czy też rapera Tadka w koncercie Tajne Komplety. W ramach warsztatów można rozwijać zarówno swojego ducha jak i  ciało. Oprócz warsztatów z medytacji ignacjańskiej, modlitwy, odbędą się warsztaty Muay Thai prowadzone przez mistrza świata Maćka Skupińskiego, warsztaty plastyczne, filmowe, dziennikarskie i wiele innych. Pełną propozycję warsztatów oraz program imprezy można znaleźć na stronie www.campo.bosko.pl.

 

 

W tym roku tematem spotkania jest: E-migranci. Nasza Ojczyzna jest w niebie. Temat wybrała młodzież zaangażowana w tworzenie imprezy. Jednym z głównych problemów współczesnej młodzieży są niewystarczająco rozwinięte kompetencje społeczne, które przejawiają się brakiem umiejętności osobistego komunikowania się, wyrażania swoich myśli, emocji, rozwiązywania własnych problemów. Istotną przyczyną takiej sytuacji jest postęp współczesnego świata, gdzie wielu młodych ludzi coraz lepiej radzi sobie w świeci wirtualnym, a coraz mniej w codziennych, zwykłych relacjach. Dlatego podczas spotkania będziemy mówić o uzależnieniach od Internetu oraz innych problemach związanych z korzystaniem z sieci. W miejsce biernego ślęczenia przed monitorem chcemy zaproponować wiele pomysłów na kreatywne spędzanie wolnego czasu.
W imprezie mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 16 rok życia. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie i wysłanie zgłoszenia, które można znaleźć na stronie Campo Bosko. Serdecznie Zapraszamy.